ALFA ROMEO RACING
  • C38. Zrodený pre veľké ambície.
  • Kimi Raikkonen
  • Antonio Giovinazzi
  • História pretkaná vášňou
  • Galéria

C38. Zrodený pre veľké ambície.

Majstrovstvá sveta Formuly 1 predstavujú absolútne vzrušujúcu výzvu, ktorá odštartuje v Austrálii a po 21 kolách skončí v Abu Dhabi. Formula 1 je kráľovskou disciplínou motoristického športu, kde o víťazstve rozhodujú doslova milisekundy. V roku 2019 sa šampionátu zúčastní aj Alfa Romeo s vozidlom C38.

Kimi Raikkonen

Kimi Raikkonen

Iceman, je síce trochu introvertný, ale za volantom svojho monopostu nesmierne schopný jazdec, ktorý má pretekanie doslova v krvi. Nie je preto prekvapením, že jeden z troch jazdcov tejto sezóny s titulom majstra sveta zasadne práve do monopostu stajne Alfa Romeo Racing.

Antonio Giovinazzi

Antonio Giovinazzi

Má dostatok talentu aj veľké ambície. Teraz nastal čas, aby svoje schopnosti predviedol naplno. Pre Antonia Giovinazziho, mladej nádeje talianskeho motoristického športu, je pozícia oficiálneho jazdca stajne Alfa Romeo Racing splnením sna.

História pretkaná vášňou

História pretkaná vášňou

Už rok po svojom založení, 24. júna 1910, sa Alfa Romeo prvýkrát predstavila v oficiálnej súťaži a zvíťazila v závode v pravidelnosti jazdy v Modene. Od tej doby sa stala skutočnou pretekárskou legendou, ktorá má za sebou víťazstvá a umiestnenia na bodovaných pozíciách v mnohých medzinárodných šampionátoch, vrátane Formuly 1. Dnes táto história ožíva a tak, ako vtedy, aj teraz ju poháňa skutočná vášeň.

Galéria