Stelvio B-Tech
  • ČIERNA SA VRACIA
  • Exteriér
  • Infotelematika
  • Bezpečnosť
  • Komfort
  • Dynamika jazdy
  • Zavesenie
  • SYSTÉM POHONU VŠETKÝCH KOLIES Q4
  • Motor
  • MODELY

ČIERNA SA VRACIA

Stelvio B-Tech je najnovšia verzia oceňovaného SUV od značky Alfa Romeo. Táto špeciálna edícia vytvorená s cieľom zdôrazniť odvážny charakter talianskeho dizajnu, špičkové technológie a výnimočný výkon, disponuje elegantnými a pritom agresívnymi čiernymi doplnkami exteriéru a interiéru, ako aj inovatívnymi technológiami. V každom detaile sa skrýva nekompromisný duch. Stelvio B-Tech prináša prvotriedny výkon a schopnosti vo svojej triede a tiež dizajn, ktorý je možné charakterizovať iba ako Alfa Romeo.

Stelvio B-Tech s bi-xenónovými 35 W svetlometmi a LED koncovými svetlami zaručuje dokonalú viditeľnosť, bezpečnosť a štýl.
Tmavé lesklé kryty spätných zrkadiel a dynamické strešné lyžiny zdôrazňujú športový duch tohto Stelvia.
Medzi špičkové technológie Stelvia B-Tech patria infotelematický systém Alfa Connect 8,8“ s podporou zrkadlenia smartfónu a adaptívny tempomat.
Exteriér
Exteriér

Exteriér

NEPOROVNATEĽNÁ ALFA ROMEO

Nezameniteľné Stelvio sa vo vyhotovení B-Tech môže pochváliť tmavším a pôsobivejším vzhľadom. Lesklé tmavé vyhotovenie rámčekov okolo okien, prednej mriežky z uhlíkových vlákien, krytov spätných zrkadiel a bi-xenónových svetlometov zanechajú pôsobivý dojem v spätnom zrkadle a aj u okoloidúcich osôb. Vyšší postoj je zdôraznený tmavými 20“ kolesami, lakovanými brzdovými strmeňmi, čiernymi strešnými lyžinami a lesklými čiernymi doplnkami nárazníkov, ktoré dominantnú povahu tohto vôbec prvého SUV od Alfy Romeo ešte viac umocňujú.

Lesklá čierna povrchová úprava vložky mriežky chladiča v tvare písmena „V“.
Stelvio B-Tech umocňuje svoj exkluzívny vzhľad lesklými čiernymi koncovkami výfukov a lesklými čiernymi doplnkami nárazníkov.
Exkluzívne lesklé čierne 20“ kolesá z ľahkých zliatin (voliteľné).

Interiér

NAJČISTEJŠIA FORMA POTEŠENIA Z JAZDY

Dokonalé pohodlie a dizajn zameraný na vodiča sa spojili a vytvorili bezkonkurenčný interiér. Najlepšie vybrané materiály a ergonomické usporiadanie prvkov umožňujú vychutnať si jazdu v maximálnom rozsahu. Technická koža a technická tkanina sa snúbia vo vzájomnej harmónii s najpokročilejšími technológiami: adaptívny tempomat, prístrojový panel so 7“ TFT displejom a služby Alfa Connect.

Alfa Romeo Stelvio Super Interni
Pokiaľ ide o model Stelvio B-Tech, môžete si vybrať z troch farebných variant sedadiel: čierne čalúnenie, dvojfarebné čierno-čokoládové alebo čierno-červené čalúnenie.
Volant Stelvia B-Tech je potiahnutý kvalitnou čiernou kožou.
Infotelematika
Infotelematika

Infotelematika

JEDNODUCHO VÝNIMOČNÝ

Pokiaľ ide o infotelematiku, model Stelvio B-Tech nepripúšťa žiadne ústupky. 7“ displej vodiča na prístrojovom paneli a 8,8“ farebný displej HD s rádiom DAB a podporou zrkadlenia smartfónu sú štýlovo začlenené do palubnej dosky. Služby Alfa Connected Services umožňujú vodičovi byť v neustálom spojení so svetom vďaka integrovanej karte SIM, GPS a akcelerometru. Ponuka služieb vzdialenej asistencie a ovládania ponúkajú vyššiu bezpečnosť a istotu na cestách.

Zrkadlenie smartfónu umožňuje jednoducho a maximálne využiť jeho potenciál.
Prijímajte oznámenia o štýle riadenia vozidla a jeho využití v reálnom čase. Mať všetko pod kontrolou nebolo nikdy také jednoduché.
Bezpečnosť

Bezpečnosť

VŽDY A VŠADE V BEZPEČÍ

Model Stelvio B-Tech je vybavený zabezpečovacími a bezpečnostnými systémami vyvinutými exkluzívne Alfou Romeo. Integrovaný brzdový systém (Integrated Brake System, IBS) je elektromechanické zariadenie kombinujúce riadenie stability a brzdový systém. Pozoruhodná inovácia, ktorá ponúka okamžitú a extrémne presnú reakciu brzdového pedála, zaisťuje maximálnu bezpečnosť vtedy, keď sa to najviac vyžaduje.

Systém varovania pred nežiaducim opustením jazdného pruhu (Lane Departure Warning, LDW) rozpoznáva vyznačené pruhy na vozovke a upozorňuje vodiča zvukovými a vizuálnymi signálmi.
Systém varovania pred čelným nárazom (Forward Collision Warning, FCW) upozorňuje vodiča na riziko čelného nárazu zvukovými a vizuálnymi signálmi a v prípade potreby aktivuje brzdový systém.
Adaptívny tempomat je štandardnou súčasťou modelu B-Tech. Udržuje stálu rýchlosť vozidla a nepretržite sleduje a pomáha udržiavať bezpečnú vzdialenosť od vozidla idúceho pred vami.
Komfort

Komfort

KAŽDÁ CESTA STOJÍ ZA TO ZAPAMÄTAŤ SI JU

Skvelý pocit ovládnutia vozovky vďaka vyššiemu sedeniu spolu s nezameniteľnou dynamikou robia z modelu Stelvio B-Tech SUV, ktoré je jedinečne vybavené s cieľom poskytovať zážitky, ktoré boli v tejto kategórii doposiaľ nevídané. Dizajn, ergonómia, priestrannosť a funkčnosť sú navrhnuté tak, aby bol vodič vždy v centre diania.

Dvojzónová automatická klimatizácia je v modeli Stelvio B-Tech súčasťou štandardnej výbavy.
Bezkľúčové ovládanie vstupu Keyless Go je štandardným vybavením všetkých verzií modelu Stelvio, rovnako ako aj elektrické otváranie batožinového priestoru, ktoré umožňuje získať jednoduchý prístup pri nakladaní a vykladaní.
Dynamika jazdy
Dynamika jazdy
Zavesenie

Zavesenie

RADOSŤ Z JAZDY

S modelom Stelvio B-Tech získate pocit, ako keby ste boli ľahkí ako pierko a zároveň prilepení k zemi. Zažijete poéziu pohybu vďaka inovatívnemu zaveseniu navrhnutému odborníkmi v Alfa Romeo. Technológia AlfaLink™ ponúka priľnavosť a ovládateľnosť, ktoré patria k špičke vo svojej triede, a to aj pri vysokom bočnom zrýchlení. Použitie hliníka a špeciálnych kompozitných materiálov pre zavesenie predných aj zadných kolies výrazne znižuje hmotnosť a ponúka významné zvýšenie účinnosti a výkonu.

Systém AlfaLink™ s dvojitým priečnym trojuholníkovým ramenom a semivirtuálnou osou riadenia zaručuje, že kolesá budú stále dokonale kolmo k vozovke, a to aj počas rýchlej jazdy v zákrutách. Tak sa zaistí lepšia priľnavosť a menšia nedotáčavosť pre získanie absolútnej presnosti za volantom.
Zadná štvor a pol prvková náprava zaručuje najlepšiu ovládateľnosť vo svojej triede a výnimočný komfort pre všetkých cestujúcich.
SYSTÉM POHONU VŠETKÝCH KOLIES Q4
Motor

Motor

VÝKON MODELU STELVIO B-TECH

Model Stelvio B-Tech ponúka nové modernizované motory, ktoré v plnom rozsahu vyhovujú najnovším emisným normám. Dve verzie zážihového motora 2,0 Turbo: 200 a 280 k, obidva v kombinácii so systémom pohonu všetkých kolies Q4. K dispozícii sú aj dve verzie dieselového motora 2,2 Turbo: 190 a 210 k
so systémom pohonu všetkých kolies Q4. Všetky motory sú celohliníkové a sú spojené s 8stupňovou automatickou prevodovkou zaručujúcou maximálnu účinnosť
z hľadiska plynulosti, výkonu a komfortu.

MODELY

MODELY