Alfa Romeo oslavuje 50. výročie legendárneho vozidla Alfa Romeo 33 Stradale

Toto kultové vozidlo predstavuje dokonalú zmes najmodernejších technológií, pretekárskej mechaniky a jedinečného štýlu. Alfa 33 Stradale tento rok oslavuje svoje 50. výročie. Tento skvelý model bol predstavený 31. augusta 1967 v predvečer talianskej Grand Prix formuly 1 na okruhu v Monze, čo bolo samo o sebe dokonalou demonštráciou puta medzi pretekárskymi a cestnými modelmi značky. Toto puto potvrdzuje aj štítok Quadrifoglio, legendárny štvorlístok, ktorý prvýkrát použil Ugo Sivocci v roku 1923 a od šesťdesiatych rokov predstavuje oficiálny symbol vozidiel Alfa Romeo s vysoko športovými výkonmi, akým je napríklad aj nová Giulia Quadrifoglio.

 

Praha, 5. septembra 2017  Nadčasový dizajn modelu 33 Stradale vytvorený Francom Scaglionom a technológie odvodené priamo od modelu Tipo 33 robia z Alfy Romeo 33 Stradale jeden z najpozoruhodnejších modelov značky, výnimočného člena rodiny vozidiel, ktoré vznikli, aby víťazili.

 

Toto vozidlo a celý projekt pretekárskych vozidiel 33, ktoré Alfe Romeo priniesli dlhú sériu úžasných víťazstiev pripomína historické múzeum Alfy Romeo v Arese v rámci špecializovanej expozície, ktorá mapuje históriu, hlavné postavy a predovšetkým úspechy tohto modelu.

 

Expozícia začína samotnými vozidlami, konkrétne prototypom 33 Stradale, ktorý je vystavený na prestížnom mieste pred rozsiahlou svetelnou inštaláciou, ktorá zobrazuje DNA Alfy Romeo. Model 33 Stradale je stále uctievaný pre dokonalú rovnováhu medzi dômyselnou mechanikou a štýlovou karosériou. Táto symbióza je hlboko zakorenená v najobľúbenejšom slogane značky: nevyhnutná krása.

 

Expozícia pokračuje piatimi z 6 koncepčných vozidiel odvodených od šasi 33, ktoré sú výtvormi najväčších majstrov automobilového dizajnu, modelmi Carabo, Iguana, 33/2 Speciale, Cuneo a Navajo. Nasledujú modely 33/2 Daytona, 33/3, 33 TT12 a 33 SC12 turbo. Nechýba ani rad ďalších kapitol histórie, ktorá má od roku 1967 neustály vplyv na vývoj a konštrukciu vozidiel Alfa Romeo.

 

Expozícia v historickom múzeu v Arese nesie názov „33 La bellezza necessaria" (33: Necessary Beauty) a bude otvorená od 31. augusta počas bežných otváracích hodín múzea (10:00 až 18:00, vo štvrtok je múzeum zatvorené).

 

Je to prvý múzejný program, ktorý spoločnosť Alfa Romeo usporadúva v spolupráci s FCA Heritage, novým oddelením venovaným propagácii dedičstva talianskych značiek FCA. Tento program je oslavou 50. výročia modelu 33 Stradale a potvrdzuje tesnú väzbu s históriou, čoby nekonečným zdrojom inšpirácie pri vývoji nových modelov a vytváraní budúcnosti značky. Toto dedičstvo dáva každému modelu Alfa Romeo jedinečnú osobitosť.