Alfa Romeo Giulia a trojica jazdcov tímu Ferrari: „la meccanica delle emozioni“ vo videu

 

Pri príležitosti Grand Prix Talianska oslavuje Alfa Romeo pretekársky tím Ferrari prostredníctvom vzrušujúceho videa, ktorého hlavnými protagonistami sú oficiálny tímoví jazdci - Sebastian Vettel, Kimi Räikkonen a Antonio Giovinazzo - na palube najvýkonnejšieho vozidla Alfa Romeo vyrobeného pre cestné použitie: Giulie Quadrifoglio.

 

Spot navrhnutý agentúrou Armando Testa a produkovaný spoločnosťou Buddy Film začína leteckým pohľadom na testovací okruh v Ballocu (Vercelli), zatiaľ čo napínavá hudba pomáha navodiť strhujúci a adrenalínom nabitý zážitok.

 

Jazdci tímu Ferrari, všetci za volantmi výkonnej červenej Giulie Quadrifoglio, brázdia okruh strhujúcim štýlom za pomoci výkonu a agility tohto neobyčajného vozidla vybaveného celohliníkovým zážihovým preplňovaným motorom 2.9 BiTurbo s výkonom 510 k. Tento agregát vozidlu poskytuje mimoriadne výkonové parametre: najvyššia rýchlosť 307 km/h, zrýchlenie z 0 na 100 km/h iba za 3,9 sekundy a najvyšší krútiaci moment 600 Nm pri 2500 ot./min.

 

Ohromujúca Giulia Quadrofoglio, ktorá je dokonalým vyjadrením nového prístupu a koncepcie Alfy Romeo „la meccanica delle emozioni" nie je na okruhu žiadnym nováčikom: v minulom roku stanovila na kultovom okruhu Nürburgring známom ako „Zelené peklo" rekord svojej kategórie (7 minút a 32 sekúnd).