Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio získala titul Najrýchlejšie sériovo vyrábané SUV na svete, keď dosiahlo rekordný čas na okruhu Nürburgring

  • Stelvio Quadrifoglio prešlo Nürburgring v rekordnom čase 7 minút 51,7 sekundy. Ide o najlepší výkon pre sériovo vyrábané SUV
  •  Jazdný zážitok v novom modeli Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio umocňujú špičkové techno-lógie vrátane inovatínveho stáleho pohonu všetkých kolies Q4, po prvý raz spojeného s motorom 2.9 V6 Twin-Turbo s výkonom 375 kW (510 k) a s upravovaním krútiaceho momentu na jednotlivé kolesá, ovládaním podvozka Chassis Domain Control (CDC) či s hliníkovými radi-acimi pádlami umiestnenými na stĺpiku pod volantom
  • Značka Alfa Romeo teraz na okruhu Nürburgring drží dva rekordy s modelmi Giulia Quadrifo-glio (najrýchlejší sériovo vyrábaný 4-dverový sedan) a Stelvio Quadrifoglio (najrýchlejšie sé-riovo vyrábané SUV)

 

Model Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio získal titul najrýchlejšieho sériovo vyrábaného SUV po tom, ako dosi-ahol najrýchlejší čas na legendárnom nemeckom okruhu Nürburgring. Ide o najčerstvejší úspech v pretekárskej tradícii modelov s označením Quadrifoglio a vo viac ako storočnej histórii značky Alfa Romeo. 

 

Model Stelvio Quadrifoglio absolvoval Severnú slučku s dĺžkou takmer 21 kilometrov za 7 minút a 51,7 sekundy. Tento nový rekordný čas je o rovných osem sekúnd rýchlejší ako predchádzajúca hodnota rekordu pre sériovo vyrábané SUV. 

 

Počas rekordného kola sedel za volantom modelu Stelvio Quadrifoglio jazdec Fabio Francia. Ten istý jazdec dosiahol traťový rekord na okruhu Nürburgring aj pre najrýchlejšie sériovo vyrábané 4-dverové sedany na svete, keď s modelom Giulia Quadrifoglio dosiahol čas 7 minút a 32 sekúnd. Prvé SUV vo viac ako storočnej histórii značky zosobňuje jedinečné hodnoty značky Alfa Romeo: výnimočný taliansky štýl, špičkové a inovatívne motory, dokonalé rozloženie hmotnosti, unikátne technické riešenia a excelentný pomer medzi výkonom a hmotnosťou.

 

Nová Alfa Romeo Stelvio stelesňuje taliansku vášeň, šikovnosť a inovácie. Vďaka nim je pripravená zdolať všetky kľukaté cesty plné zákrut vrátane horského priechodu, ktorý jej dal meno.

 

Vďaka špičkovým materiálom dosiahol model Stelvio Quadrifoglio výrazné zníženie hmotnosti, čo umožnilo dokonalé rozloženie hmotnosti na nápravy v pomere 50/50, najvyššiu torznú tuhosť v segmente, na svoju triedu exkluzívne použitie karbónového kardanového hriadeľa a najpriamejšieho možného riadenia.

 

Srdcom a dušou mimoriadne výkonného SUV je celohliníkový prepĺňaný motor V6 Twin-Turbo s objemom 2,9 litra, medzichladičom stlačeného vzduchu a s 24 ventilmi. Dosahuje výkon 375 kW (510 k) a krútiaci moment 600 Nm. S motorom sa prvý raz spája štandardne dodáva stály pohon všetkých kolies Q4. Súčasťou pohonného reťazca je aj 8-stupňová automatická prevodovka so špeciálnym nastavením. V režime Race trvá zmena prevodov iba 150 milisekúnd.

 

Model Stelvio Quadrifoglio dosahuje najlepší litrový výkon vo svojej triede.

 

Celohliníkový 2,9-litrový motor V-6 Twin-Turbo bol navrhnutý v súlade s cieleným znižovaním hmotnosti. Jeho kompaktné usporiadanie s 90-stupňovým uhlom zovretia valcov podporuje znižovanie ťažiska karosérie. 

 

Medzi špičkovými technológiami modelu Stelvio Quadrifoglio sú aj prepínač štyroch režimov Alfa DNA Pro s režimom Race, diferenciál s usmerňovaním krútiaceho momentu na kolesá či špeciálne nastavené adaptívne tlmiče Quadrifoglio. Účinnosť motora zvyšuje systém vypínania valcov.

 

Súčasťou športových prvkov pre model Stelvio Quadrifoglio sú aj:

  • Mimoriadne ľahké pretekárske karbónové škrupinové sedadlá Sparco. Vďaka výrazným bočniciam poskytujú pri extrémne rýchlom prejazde zákrut maximálnu bočnú oporu. Najľahšia konštrukcia v segmente zároveň poskytuje dostatok komfortu aj na dlhých cestách 
  • Špeciálne vysoko výkonné karbónovo-keramické brzdy Brembo (CCM)

 

V podobe modelu Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio sa automobilka Alfa Romeo rozhodla prijať výzvu a stvoriť vozidlo, ktoré sa, na rozdiel od konkurenčných SUV, neuspokojí iba s úžitkovými vlastnosťami. Vzniklo tak dokonalé spojenie vysokého výkonu, neopakovateľných športových dynamických jazdných vlastností, talianskeho štýlu a konštruktérskych technológií. K tomu sa pridali aj typické vlastnosti pre tento segment ako komfort a veľký vnútorný priestor.

 

29. septembra 2017

Spoznajte Stelvio Quadrifoglio lepšie.

Zistiť viac