Alfa Romeo na 21. ročníku Gumball 3000

  • Epická cesta naprieč 11 krajinami na palube Stelvia Quadrifoglio s veľmi špeciálnou karosériou navrhnutou dizajnérskym centrom Alfy Romeo výhradne pre účasť na tejto akcii.
  • Cestného dobrodružstva sa účastní viac ako stovka špičkových vozidiel, prototypov a špeciálov. Gumball 3000 spája celebrity z celého sveta dychtiace po podpore charity.
  • Talianska časť akcie prebehne 12. júna na testovacom polygóne v Baloccu. Pôjde o adrenalínový zážitok na okruhu počas etapy z Benátok do Monaca.
  • Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio sa akcie zúčastní v spolupráci so značkou Carrera, legendárnou a avantgardnou značkou okuliarov, ktorá je tiež oficiálnym partnerom podujatia Gumball 3000 a jedným z prispievajúcich sponzorov tímu Alfa Romeo Racing.

 

Gumball 3000 je nesúťažná motoristická udalosť konajúca sa na otvorených cestách a pokrývajúca 3000 míľ čiže takmer 5000 kilometrov. Každý ročník navštívi lokality obľúbené medzi medzinárodnou smotánkou. Akcie sa pravidelne zúčastňujú celebrity z celého sveta: umelci, podnikatelia, trendsetteri a filantropi, ktorí pomáhajú získavať finančné prostriedky na charitatívne projekty nadácie Gumball Foundation a posilňujú jej mediálny rozsah. Nadácia v skutočnosti podporuje mládežnícke a vzdelávacie projekty, šport a infraštruktúrne a environmentálne programy po celom svete. Skutočným víťazom je vždy charita.

 

Tento rok prebehne rally Gumball naprieč Európou, pričom odštartuje v Mykonose a skončí 15. júna na Ibize. Pritom navštívi Atény, Solún a jachtársky raj Porto Montenegro v Tivate. Vozidlá potom prechádzajú Chorvátskom a 11. júna dorazia do Benátok. Od deň neskôr sa všetky posádky zídu na testovacom polygóne Balocco (Vercelli, Taliansko). Alfa Romeo tu privíta jedinečný mix fantastických vozidiel, zábavy a celebrít na jednom z najdôležitejších miest svojej histórie aj súčasnosti. Tento testovací polygón je jedným z najvýznamnejších miest značky, rodiskom pretekárskych vozidiel Alfa Romeo, ktoré vyhrali na najlepších svetových okruhoch. Akcia sa potom presunie do Monaca, o deň neskôr do Barcelony, a nakoniec sa zastaví na Baleárskych ostrovoch.

 

Ostré kola na testovacom polygóne nebudú jedinou poctou Alfy Romeo k dvadsaťročnej histórii podujatia Gumball: na štarte boli všetci fanúšikovia ohromení špeciálne pripraveným SUV Stelvio Quadrifoglio, vozidlom so špecifickým lakovaním vytvoreným dizajnérskym centrom Alfy Romeo výhradne pre túto akciu.

 

Farby vozidla vychádzajú zo špeciálnej karosérie, ktorá bola k videniu na okruhu Fiorano 14. februára počas shakedownu monopostu C38 tímu Alfa Romeo Racing. Kimi Räikkönen sa tu zúčastnil testovacích jázd za volantom vozidla s jedinečným lakom San Valentino využívajúcim motívy štvorlístka a srdca.

 

Pre špeciálne Stelvio Quadrifoglio zúčastňujúce sa akcie Gumball zvolili dizajnéri Alfy Romeo tému v súlade s luxusnou športovou imidž značky zdôraznenú farebnými a pútavými prvkami typickými pre luxusné a superšportové vozidlá, prototypy, pretekárske vozidlá a jedinečné špeciály, ktoré túto udalosť charakterizujú.

 

Jedná sa o karosériu v čiernom odtieni Volcano ozdobenú sivým štvorlístkom, kultovým symbolom pokrývajúcim väčšinu povrchu, a detailmi v žiarivo zelenej farbe, ktoré predstavujú najvýraznejšie prvky v ikonografii Alfy Romeo. Patria k nim veľký had na bočných paneloch, nápis Alfa Romeo v najklasickejšom fonte písma na zadnom okne a logo značky v celej ploche strechy. 20palcové zliatinové kolesá sú vyvedené v rovnakom zelenom odtieni ako logo Alfa Romeo a odhaľujú čierne brzdové strmene. Celkový štýl dotvárajú leštené zadné koncové svetlá. Alfa Romeo Stelvio pre Gumball 3000 nepochybne nadchne všetkých priaznivcov akcie, a to nielen svojim výkonom či nezameniteľným zvukom produkovaným preplňovaným motorom 2,9 V6 Bi-turbo s 510 k.

 

Turín, 7. júna 2019