Alfa Romeo triumfovala v tohtoročnom závode 1000 míľ Miglia. Jej vozidlá sa umiestnili na 1. a 2. mieste!

  • Tento ročník závodu 1000 míľ Miglia opäť upevnil puto so značkou Alfa Romeo. Po 1794,07 kilometroch sa z víťazstva radovala Alfa Romeo.
  • V 37. ročníku 1000 míľ Miglia zvíťazili Giovanni Moceri a Daniele Bonetti s modelom 6C 1500 SS z roku 1928. Jedná sa o vozidlo z kolekcie FCA Heritage, ktoré je bežne vystavené v múzeu Alfy Romeo v Arese.
  • Na druhom mieste sa umiestnil model 6C 1750 SS Zagato z roku 1929 s posádkou Vesco-Guerini.
  • Vďaka víťazstvu Moceriho a piatemu miestu modelu 6C 1750 SS Young s posádkou Cavalli-Gamberini zvíťazila Alfa Romeo tiež v pohári sponzorov.
  • Zaujímavých výsledkov dosiahli aj ďalšie modely značky. Všetky vozidlá nasadené oddelením FCA Heritage dokončili 37. ročník pretekov Brescia-Rím-Brescia úspešne.
  • Davy fanúšikov aplaudovali Alfe Romeo 1900 Sport Spider s číslom 1000 riadenej Albertom Cavaggionim, riaditeľom značky Alfa Romeo v regióne EMEA a jeho spolujazdkyni Federice Masolini, najznámejšej tvári sveta formuly 1. Z potlesku sa tešila tiež Alfa Romeo 1900 Super Sprint s posádkou Prisca Taruffiand a Savina Confaloni.
  • Uznanie si vyslúžila aj oficiálna flotila závodu tvorená produkčnými modelmi Alfa Romeo, ktoré demonštrujú nový prístup značky.

 

Dnes ráno, presne v 7 hodín, vyrazila z Bologne farebná kolóna vozidiel na poslednú etapu tohtoročného závodu 1000 míľ Miglia. Na tohtoročný ročník sa bude spomínať ako na ďalšie posilnenie historického puta medzi značkou Alfa Romeo a tzv. „Freccia Rossa" čiže preteky červených šípov. Na najvyšší stupeň víťazov sa v Brescii postavila posádka Giovanni Moceri a Daniele Bonetti sedlajúca Alfu Romeo 6C 1500 SS z roku 1928, na druhom mieste sa potom umiestnila posádka Vesco-Guerini jazdiaca s vozidlom Alfa Romeo 6C 1750 SS Zagato. Moceri je súčasným majstrom Talianska v šampionáte Grandi Eventi ACI Sport, a v posledných rokoch zvíťazil vo všetkých hlavných talianskych historických závodoch v pravidelnosti jazdy: Mille Miglia, Targa Florio, Nuvolari Gran Premio a Coppa d'Oro delle Dolomite. Vozidlo, ktoré v tohtoročnej sezóne pilotuje sa vyznačuje karosériou Farina a je súčasťou kolekcie FCA Heritage. Keď práve nepreteká, je k videniu v múzeu Alfy Romeo v Arese. Tento automobil zvíťazil aj v rokoch 2005, 2007 a 2008. Alfa Romeo zvíťazila tiež v pohári sponzorov, a to vďaka víťazstvu Moceriho a piatemu miestu modelu 6C 1750 SS Young s posádkou Cavalli a Gamberini.

 

Posledné kilometre v daždi a následná záplava úspechov

Posledná etapa viedla cez Modenu, Reggio Emilia, Langhirano, Parmu a Busseto. Po nádherných scenériách sa prihnal pomerne dramatický lejak, ktorý po presune vozidiel do Lombardie, regiónu vzniku závodu, dodal celej akcii ešte epickejší rozmer. Závod navštívil Cremonu, potom provinciu Brescia: Carpenedolo, Montichiari a Travagliato, a nakoniec triumfálne dosiahol Brescie. Vozidlá absolvovali aj tradičnú prehliadku pozdĺž Viale Venezia. Celý závod sprevádzali nadšené davy priaznivcov historických vozidiel: na každom námestí, v oknách a vo dverách čakali na vozidlá fanúšikovia, ktorých je rok do roku viac. Všetky oči boli uprené na toto múzeum na kolesách a mobilné telefóny fanúšikov dokumentovali prechádzajúce skvosty, vrátane modelov špeciálnej série Alfa Romeo Racing Giulia a Stelvio Quadrifoglio. Tieto modely vzdávajúce hold monopostom formule 1 C38 sa medzi davmi nadšencov cítili ako doma. 1000 míľ Miglia je zážitok na celý život, každoročne navštívi najkrajšie miesta Talianska a tento rok bol zakončený ďalším veľkolepým triumfom Alfy Romeo.

 

Brescia, 18. mája 2019