Alfa Romeo: 110 rokov úchvatnej histórie

24. júna si Alfa Romeo pripomenie 110. výročie svojho založenia. V rámci osláv prekvapí svojich priaznivcov novým logom a radom aktivít a osláv. Značka sa tiež chystá publikovať viac či menej známe príbehy a súvislosti týkajúce sa Alfy Romeo, či už z automobilového sveta alebo mimo neho, a to vo forme kuriozít, anekdot či fakt vzťahujúcich sa k historickému a sociálnemu vývoju Talianska.

 

Nové logo 110 Alfa Romeo

Pre 110. výročie pripravilo štylistické centrum Alfy Romeo nové logo „110 Alfa Romeo“, ktoré demonštruje silné stránky značky a dokonale zdôrazňuje jej puto medzi minulosťou a budúcnosťou.

 

Centrom osláv bude Museo Storico Alfa Romeo v Arese 

24. júna prebehne v historickom múzeu Alfy Romeo oslava za účasti klubov aj fanúšikov značky. Avšak ako pred týmto, tak aj po tomto dátume budú mať fanúšikovia celý rad ďalších príležitostí, ako osláviť výročie Alfy Romeo a pripomenúť si jej slávnu históriu, ktorá aj dnes inšpiruje tvorcov a ovplyvňuje budúcnosť.

 

Vášeň Alfy Romeo na hlavných motoristických festivaloch

Alfa Romeo bola vždy v centre diania najvýznamnejších automobilových alebo športových podujatí. V rámci 110. výročia sa Alfa Romeo predstaví od 13. do 16. mája na trati Brescia-Rím-Brescia v závode Freccia Rossa (čiže závode červených šípok), ako je Mille Miglia tiež nazývaný, kde takisto prebehnú nezabudnuteľné oslavy.

Prekvapenie bude čakať aj na návštevníkov a všetkých priaznivcov štyroch kolies festivalu rýchlosti v Goodwoode, ktorý prebehne od 9. do 12. júla. Čestným hosťom tejto veľkolepej akcie bude samozrejme Alfa Romeo, ktorá sa dočká pocty okrem iného aj počas legendárnej jazdy do vrchu Hillclimb.

Tieto a mnoho ďalších podujatí počas celého tohto roka ďalej upevnia legendárne postavenie značky Alfa Romeo v srdciach nadšených motoristov, zvlášť tých, ktorí sa rozhodnú nielen zasadnúť za volant týchto mechanických stvorení, ale tiež si dokonale užiť potešenie z jazdy a uspokojiť svoju vášeň.