Seriál „Storie Alfa Romeo“: značka Alfa Romeo rozpráva svoj príbeh

„Storie Alfa Romeo“: seriál pre sociálne siete oslavujúci 110. výročie značky

24. júna 2020 oslávi Alfa Romeo 110 rokov talianskej geniality, technologických inovácií, pretekárskych úspechov a nezabudnuteľných výtvorov na štyroch kolesách. Pri príležitosti 110. výročia ponúkne Alfa Romeo svojim priaznivcom internetový seriál, ktorý rozpráva príbeh značky v talianskom aj celosvetovom kontexte. Ako? Prostredníctvom svojich najslávnejších modelov a stretnutí so závodnými pilotmi, hviezdami, technikmi, stylistami, celebritami a obyčajnými nadšencami, teda všetkými protagonistami legendy Alfa Romeo.

 

Projekt Open Backstage

Okrem seriálu „Storie Alfa Romeo“ sa predstaví taktiež muzeum. V rámci projektu „Open Backstage“ sa bude muzeum virtuálne prezentovať na sociálnych sieťach. Ide o virtuálne múzeum @museoalfaromeo pre Facebook a Instagram, ktoré ponúkne možnosť zoznámiť sa s najexkluzívnejším kúskami historickej zbierky značky Alfa Romeo, ktorá číta stovky automobilov, motorov, súčastí, trofejí a modelov.

 

Alfa 24 HP: prvá Alfa

Seriál „Storie Alfa Romeo“ umožňuje preskúmať históriu značky Alfa Romeo doslova až k jej počiatkom. Tým je nepochybne model Alfa 24 HP navrhnutý Giuseppem Merosom ešte pred tým, než bol 24. júna 1910 zaregistrovaný obchodný názov A.L.F.A (Anonima Lombarda Fabbrica Automobili). Napriek tomu sa jednalo o skutočnú Alfu Romeo: elegantnú, športovú, technologicky vyspelú a s nezameniteľným šarmom. Práve táto rovnica robí Alfu Romeo v automobilovom svete tak jedinečnou.