Alfa Romeo 4C Spider
 • PREHĽAD
 • ŠTÝL
 • TECHNOLÓGIE
 • VÝKON
 • MATERIÁLY
 • DYNAMIKA
 • KONCENTROVANÁ ÚČINNOSŤ
 • PRÍSLUŠENSTVO
ŠTÝL

ŠTÝL

SPLNENÝ SEN

Konštrukcia modelu 4C Spider nesie nezameniteľné rysy Alfa 33 Stradale: krásu v službách mechaniky. Alfa Romeo 4C, ktorá je vyrábaná v talianskej Modene kombinuje dve výnimočnosti. Inžinierstvo Alfa Romeo a remeselnú zručnosť značky Maserati. Výkon nebol ešte nikdy tak atraktívny.

EXTERIÉRY

LEN NEBO NAD HLAVOU

Pocit z jazdy pod holým nebom v Alfa Romeo 4C Spider je výsledkom prirodzenej evolúcie verzie Coupé. Konštrukcia Spideru je založená na veľmi špecifických technologických a štylistických možnostiach, ktoré zlepšujú pocit slobody, bez obetovania športovej DNA Alfa Romeo. Zmeny dizajnu zadnej časti sledovaly vytvorenie dojmu ohromujúcej sily a svalnatosti. Kryt motora bol upravený tak, aby zahŕňal prívod vzduchu. Upozorňuje tak na miesto pulzujúceho srdca vozidla.

INTERIÉR

PRETEKÁRSKY INTERIÉR

Tak ako u karosérie aj v interiéri je všetko veľmi funkčné a podriadené pretekárskej povahe Alfa Romeo. Začať môžeme jedinečnou jednodielnou škrupinou vozidla z uhlíkového kompozitu. Sedadlá majú tuhú karbónovú štruktúru a špeciálne ľahké čalúnenie. Volant je v spodnej časti sploštený a všetky ovládače sú orientované k vodičovi. Hliníkové pedále potom dopĺňajú športový charakter vozidla.

DETAILY

EXKLUZÍVNE DETAILY

Každý detail modelu 4C Spider bol koncipovaný tak, aby zapálil nadšenie pre športovosť. Zliatinové kolesá od 17 do 19 palcov majú vpredu a vzadu rôznu veľkosť, aby zabezpečili najlepšiu možnú rovnováhu a dynamiku.
Brzdové strmene Brembo sú k dispozícii v sivom, čiernom, žltom a samozrejme červenom odtieni. Spojler vo farbe karosérie alebo z uhlíkového kompozitu (k dispozícii voliteľne), bi-xenónové svetlomety s karbónovým okolím, vstupy vzduchu po stranách, dve koncovky výfuku, športové sedadlá a jednodielna škrupina z uhlíkového kompozitu, to všetko robí z modelu 4C Spider pôsobivé majstrovské dielo

 • ŠTÝL
 • EXTERIÉRY
 • INTERIÉR
 • DETAILY
TECHNOLÓGIE

TECHNOLÓGIE

VŽDY PRIPRAVENÁ REAGOVAŤ

Perfektná odozva je základným rysom vozidla určeného k ohromeniu vodiča. Nová dvojspojková prevodovka TCT s funkciou Launch Control optimalizuje zmenu prevodových stupňov pre najlepšie možné zrýchlenie a využitie potenciálu motora. Zábavu na okruhu potom zaisťuje jednoducho a intuitívne ovládateľný volič jazdnej dynamiky D.N.A. s režimom Race.

ALFA TCT

REAKCIE RÝCHLEJŠIE AKO MRKNUTIE OKA

Suchá dvospojková prevodovka Alfa TCT zaručuje najrýchlejšiu možnú zmenu prevodových stupňov vo všetkých podmienkach. Zároveň poskytuje funkciu Launch Control pre optimalizáciu všetkých systémov vozidla a pre využitie všetkej dostupnej sily počas zrýchľovania.

ALFA D.N.A.

ZVOĽTE SI DYNAMIKU

Alfa Romeo 4C Spider bola navrhnutá predovšetkým pre vodiča a jeho emócie. Preto volič jazdnej dynamiky Alfa D.N.A. ponúka tri režimy jazdy (Dynamic, Natural a All Weather) pre úpravu parametrov vozidla podľa podmienok vozovky, aktuálnej potreby vodiča a požadovaného štýlu vodiča.
Navyše je tu exkluzívny režim Race, ktorý bol navrhnutý pre ešte silnejší zážitok z jazdy na okruhu. Voľbou tohto režimu sa minimalizujú funkcie elektronickej kontroly stability a ABS a všetko ovládanie je prenechané vodičovi. Plne digitálny prístrojový panel s TFT displejom zmení v závislosti na konkrétnom nastavení voliča Alfa D.N.A. konfiguráciu a zobrazuje len informácie relevantné pre zvolený režim jazdy.

 • TECHNOLÓGIE
 • ALFA TCT
 • ALFA D.N.A.
VÝKON

VÝKON

ČISTÁ SLOBODA VĎAKA VÝKONU

Srdcom modelu 4C Spider je zážihový preplňovaný agregát o objeme 1750 cm3, ktorý je dokonalou ukážkou najmodernejších technológií spaľovacieho motora. Konštruktérom Alfy Romeo sa však podarilo vytvoriť tieto technológie ešte agresívnejšie a účinnejšie.
Toto malé, ale o to úchvatnejšie riešenie prináša bezkonkurenčný športový výkon hodný superšportu. Všetko bolo navrhnuté tak, aby vodič prežil tie najčistejšie emócie za volantom.

MOTOR

MALÝ OBJEM, OBROVSKÝ VÝKON

Zážihový preplňovaný štvorvalec 1750 Turbo s priamym vstrekovaním paliva a výkonom 240 k je vyrobený kompletne z hliníka a ponúka úplne uchvacujúci výkon a krútiaci moment vrcholiaci na 350 Nm. Neuveriteľných 80% krútiaceho momentu je pritom k dispozícii už od 1700 ot./min. Alfa Romeo 4C Spider dosahuje najvyššiu rýchlosť cez 250 km/h a z 0 na 100 km/h zrýchli za 4,5 sekundy. Úchvatné, že?

VYPLACHOVANIE

VYPLACHOVANIE VALCOV A TURBODÚCHADLO

Pokročilá technológia vyplachovania valcov maximalizuje krútiaci moment v nízkych otáčkach a vodičovi poskytuje väčšiu mieru výkonu. Pre implementáciu tejto technológie bol motor vybavený novou generáciou turbodúchadla a pulzným konvertorom vo výfukovom potrubí.

CHLADENIE PO ZASTAVENÍ

HI-TECH CHLADIACI SYSTÉM

Podobne ako špičkové súťažné stroje aj model 4C Spider využíva automatický chladiaci systém, ktorý chráni turbodúchadlo. Po vypnutí motora dochádza k okamžitému zastaveniu obehu oleja, čím motor stratí schopnosť mazania a hrozí jeho poškodenie. S novým typom čerpadla olej cirkuluje v systéme aj po vypnutí motora, a to až do okamihu úplného ochladenia turbodúchadla.

 • VÝKON
 • MOTOR
 • VYPLACHOVANIE
 • CHLADENIE PO ZASTAVENÍ
MATERIÁLY

MATERIÁLY

ĽAHKOSŤ

Uhlíkový kompozit predstavuje v automobilovom priemysle absolútne špičkový materiál. Vďaka nemu váži šasi modelu Alfa Romeo 4C Spider len 73 kilogramov. Vyrobené je totiž z uhlíkového kompozitu ako jeden celok. Kľuková skriňa a predný aj zadný pomocný rám sú vyrobené z hliníka, ktorý kombinuje pevnosť a extrémnu ľahkosť. Vonkajšie panely karosérie sú vyrobené z kompozitu SMC, materiálu s nízkou hustotou kombinujúceho ľahkosť (je o 20% ľahší ako oceľ) a tvarovú stabilitu, ktorá je porovnateľná s oceľou a lepšia ako u hliníka.

DYNAMIKA

DYNAMIKA

DOKONALÁ ROVNOVÁHA, DOKONALÝ VÝKON

S motorom umiestneným pred zadnou nápravou a extrémne dômyselným usporiadaním zavesenia kolies (lichobežníkové zavesenie vpredu a McPherson vzadu) je model 4C Spider dokonale vyvážený a je schopný ovládnuť vozovku v akejkoľvek rýchlosti. Výkonný brzdový systém s ventilovanými perforovanými kotúčmi a brzdovými strmeňmi Brembo vpredu je schopný zastaviť model 4C Spider zo stokilometrovej rýchlosti na iba 36 metroch. Alfa Romeo 4C Spider navyše využíva rôzneho priemeru predných a zadných kolies, čo vozidlu poskytuje dokonalú priľnavosť na všetkých typoch vozoviek za akéhokoľvek počasia.

KONCENTROVANÁ ÚČINNOSŤ

MAXIMÁLNA ÚČINNOSŤ

KONCENTROVANÁ ÚČINNOSŤ

Celková suchá hmotnosť vozidla dosahuje len 940 kilogramov. To je tiež dôvod, prečo Alfa Romeo 4C Spider disponuje jednou z najnižších výkonových hmotností, ktorá je nižšia ako 4 kg/k. Vďaka pohonu zadných kolies zaručuje model 4C Spider skvelé jazdné vlastnosti a nezameniteľnú pretekársku povahu.

PRÍSLUŠENSTVO

PRÍSLUŠENSTVO