TÍM ALFA ROMEO F1®

Nový názov, nové farby, nová
sezóna. Rok 2023 bude dychberúci.

NOVÁ ÉRA ZAČALA

Inovatívne, odvážne, nádherné: nové vozidlo C43 je navrhnuté tak, aby na pretekárskej trati zažiarilo. Monopost v novom červeno-čiernom prevedení prináša rôzne vylepšenia v duchu filozofie značky spočívajúcej v neustálom zdokonaľovaní.

C43 je evolúciou minuloročného úspešného vozidla, vyznačuje sa aerodynamickým paketom, 18-palcovými nízkoprofilovými pneumatikami a novým hybridným šesťvalcom Ferrari. Dokonale odráža odvážneho ducha značky Alfa Romeo. 

PREDSTAVUJEME NOVÝ MONOPOST C43

VALTTERI BOTTAS

Desaťnásobný víťaz Grand Prix, Valtteri Bottas, sa vyznamenal ako kúzelník už v juniorských formuliach, keď vyhral v roku 2008 šampionát Formula Renault Eurocup, ale aj Formula Renault Northern European Cup. Nasledovalo víťazstvo v rokoch 2009 a 2010 v majstrovstvách Formuli 3. Bottas sa tak stal prvým jazdcom, ktorý dosiahol dvojnásobného triumfu. Vo Formuli debutoval v roku 2013 a v roku 2017 sa výrazne podieľal na zisku štyroch titulov v Pohári konštruktérov. V súťaži zúročuje svoje dlhoročné skúsenosti, čím tímu pomáha v postupe na vyššie priečky.

GUANYU ZHOU

Guanyu je vôbec prvým jazdcom Formuli 1 z Číny: je priekopníkom, ktorý hral kľúčovú rolu v histórii motoristického športu vo svojej vlasti. Zhou, ktorý má len 23 rokov, preukázal napriek svojmu nízkemu veku pôsobivé schopnosti. V roku 2015 skončil druhý v talianskom šampionáte F4, aby následne zvíťazil v európskych sériách F3, F2 a F1. V roku 2022 byl Guanyu jediným nováčikom na štartovom poli a do celého tímu priniesol talent a mladícke nadšenie.