ROVNAKÁ SKRATKA, NOVÝ VÝZNAM.

NÁVRAT SKUTOČNÉHO VÝZNAMU PÍSMENA „S“ do výrazu SUV

SKUTOČNÝ VÝZNAM SUV


Skratka SUV sa stala neoddeliteľnou súčasťou našej slovnej zásoby a vyjadruje športovo úžitkové vozidlo. Čo ale znamená v prípade Alfy Romeo? Hlavným cieľom Alfy Romeo je od roku 1910 poskytovanie zážitku z jazdy, ktorý vytvára emócie a vodiča stavia do centra všetkého diania, nech už sa nachádza na okruhu, v meste alebo v alpskom priesmyku, akým je Stelvio, ktorý dal prvému SUV v histórii značky meno. Nesporný výkon a emócie tohto SUV stavia športovosť opäť do popredia. Prečo? Pretože tam jednoducho patrí.

HISTÓRIA NAPÍSALA NOVÝ PRÍBEH


Boli doby, kedy boli potrebné robustnejšie vozidlá a SUV boli vyhradené tým, ktorí potrebovali ešte väčšie schopnosti. Tieto časy sú ale preč, podoba a funkčnosť SUV však zostali. V čele tohto segmentu dnes stojí Stelvio, a to najmä vďaka svojim vysoko moderným technológiám, exkluzívnemu zaveseniu kolies Alfalink™, absolútne precíznej konštrukcii a samozrejme aj dizajnu. Stelvio poskytuje bezpečnosť, pohodlie a všestrannosť, aké od vozidla SUV očakávate, zároveň ale úplne mení predstavu o športovosti a výkonnosti vozidla tejto kategórie.

KOMFORT, KTORÝ SA POČÍTA


Použitie a účel moderných SUV sa v priebehu rokov nepochybne zmenili. Alfa Romeo vstúpila do kategórie SUV s priestranným modelom, ktorého dizajn prináša potešenie a komfort, ktoré sú v dokonalej harmónii s výkonom. Interiér doslova obklopuje vodiča a cestujúcich a poskytuje dostatok priestoru im aj ich batožine. Tieto vlastnosti a preslávená konštrukcia Alfy Romeo vytvárajú absolútne nekompromisné SUV, nanovo definuje všestrannosť SUV a vytvára emócie.

VÝKON, AKÝ STE DOTERAZ U SUV NEZAŽILI


Očarujúce línie prvého SUV značky Alfa Romeo sú dokonalou ukážkou najlepšieho talianskeho dizajnu. Stelvio ale navyše svojimi prvotriednymi motormi vracia slovu „šport“ v skratke SUV skutočný význam.

Dieselové a zážihové motory celohliníkovej konštrukcie generujú výkon až 280 k, v prípade verzie Quadrifoglio dokonca 510 k. Štvorvalce vycibrenej konštrukcie v kombinácii s najmodernejšou technikou vrátane turbodúchadla s variabilnou geometriou lopatiek a 8stupňovej automatickej prevodovky zaraďujú toto SUV na vrchol kategórie a ponúkajú bezkonkurenčný výkon a účinnosť .

A ČO ĎALEJ?


Koncept Tonale predstavený na medzinárodnom autosalóne v Ženeve 2019 je premiérou Alfy Romeo v segmente kompaktných úžitkových vozidiel a v oblasti elektrifikácie. Predstavuje prirodzenú evolúciu značky, ktorá prináša väčší výkon a lepšiu jazdnú dynamiku.

Alfa Romeo reinterpretuje svoju vlastnú DNA, aby zachytila novú predstavu o kráse, energii, harmónii, účinnosti a potešení z jazdy.