Alfa Romeo Giulia
 • PREHĽAD
 • ŠTÝL
 • TECHNOLÓGIE
 • MOTORY
 • DYNAMIKA
 • ÚČINNOSŤ
 • OBJAVTE NOVÉ EMÓCIEǃ
ŠTÝL

ŠTÝL

NAŠTARTUJTE ZNOVU PLAMEŇ TÚŽBY

My v Alfe Romeo ju nazývame zmysluplnou krásou. Každý detail štýlového dizajnu novej Alfy Romeo Giulia je postavený na mechanike a technických zákonitostiach. Giulia vzbudzuje emócie od prvého okamihu, keď ju uvidíte. Dizajn vozidla nemá žiadne zbytočnosti a osloví všetkých skutočných nadšencov. Svojím jedinečným štýlom je Giulia verná pôvodnej povahe Alfa Romeo a je predurčená k tomu, stať sa skutočným majstrovským dielom.

EXTERIÉR

NEZAMENITEĽNÁ ALFA ROMEO

Nová Giulia je výsledkom 106 rokov venovaných vytváraniu majstrovských automobilových diel.

Jej exteriér predstavuje úchvatnú evolúciu kultového dizajnu Alfa Romeo, a to tak v zmysle technológií, ako aj čo sa týka proporcií a štýlu. Legendárna predná maska v tvare trojlístka „Trilobo“ je nezameniteľným odkazom tradície, na ktorý nedá dopustiť žiaden priaznivec značky Klinovitý profil kapoty a svalnaté línie sú jasným signálom, že pod kapotou sa nachádza čistá, hmatateľná sila. Všetky detaily a prvky majú niečo spoločné: jednoduchosť, vyváženosť a harmóniu.

INTERIÉRY

VODIČ V CENTRE VŠETKÉHO DIANIA

Kokpit novej Giulie bol koncipovaný tak, aby centrom všetkého bol vodič a všetky ovládacie prvky boli prispôsobené jeho ergonomickým požiadavkám. Spojenie človek-stroj je tu veľmi harmonické. Vodič má dokonalú kontrolu a môže jednoducho ovládať všetky funkcie na prístrojovom paneli, radenie aj volant. To všetko v jedinečnom talianskom štýle, v ktorom sa funkčnosť a krása podieľajú na intenzívnom zážitku z jazdy ohromujúcim všetky zmysly.

JEDINEČNOSŤ

NAVRHNUTÉ A VYROBENÉ V TALIANSKU

Taliansky štylistický prístup kombinuje jednoduchosť, kvalitu použitých materiálov a úchvatné remeselné spracovanie. Prvá vec, ​​ktorú vodič na palube pocíti, je prvotriedna harmónia materiálov: povrchy zo skutočného dreva, lešteného brúseného hliníka, kože Pieno Fiore a technických tkanín. Volant je čalúnený jemnou kožou a pochváliť sa môže jedinečným detailom v podobe štartovacieho tlačidla. Tlačidlo, ktoré naštartuje lásku k novej Giulii.

 • ŠTÝL
 • EXTERIÉR
 • INTERIÉRY
 • JEDINEČNOSŤ
TECHNOLÓGIE

TECHNOLÓGIE

INOVÁCIE VYTVÁRAJÚCE EMÓCIE

Giulia je vybavená najmodernejšími technológiami v oblasti bezpečnosti a infotelematiky a nenájdete v nej nič zbytočného. Všetko ovládanie je jasné a intuitívne. To vodičovi umožňuje maximálnu koncentráciu na jazdu.

Dokonalosť spojenia človek-stroj tkvie v tom, že vodič a vozidlo sú prepojení do jedného harmonického celku bez akýchkoľvek obmedzení.

BEZPEČNOSŤ

BEZPEČNOSŤ A VZRUŠENIE JE TU ŠTANDARDOM

Nová Giulia kombinuje rýdzi pôžitok z jazdy a ultimatívne bezpečnostné systémy pre navodenie maximálneho pocitu bezpečia a pohodlia vodiča aj ostatných cestujúcich. Štandardom všetkých verzií sú systém varovania pred čelným nárazom (FCW) s autonómnym núdzovým brzdením (AEB) a funkciou detekcie chodcov, sledovanie jazdných pruhov (LDW) a tempomat s obmedzovačom rýchlosti.

Ponuku bezpečnostných prvkov dopĺňajú monitoring mŕtveho uhla (BSM) s detekciou pohyblivých prekážok pri cúvaní a zadná parkovacia kamera s dynamickým navádzaním.

INTEGROVANÝ BRZDOVÝ SYSTÉM (IBS)

SVETOVÁ PREMIÉRA NA AUTOMOBILOVO TRHU

U novej Giulie sa vo svetovej premiére predstavuje nový elektromechanický systém, ktorý kombinuje systém kontroly stability a tradičné výkonné brzdy: integrovaný brzdový systém (IBS). Nielenže zaručuje významnú optimalizáciu hmotnosti a zníženie vibrácií v brzdovom pedáli, ale aj okamžitú odozvu. Tým zaisťuje rekordne krátku brzdnú dráhu: zo stokilometrovej rýchlosti vozidlo zastaví na iba 38,5 metroch.

INFOTELEMATIKA

VÁŠEŇ VO VAŠICH RUKÁCH

Nová Giulia využíva úplne novú generáciu infotelematického systému s 6,5palcovým displejom s vysokým rozlíšením, rozhraním Bluetooth, vstupom USB a ovládaním na volante.

Táto ďalšia ukážka dokonalého vzťahu človeka a stroja je ovládateľná intuitívnym otočným ovládačom Rotary Pad. Na želanie je možné vozidlo vybaviť špičkovým infotelematickým systémom 8.8“ Connect 3D Nav s digitálnym tunerom DAB a 7palcovým farebným TFT displejom medzi kontrolnými ukazovateľmi.

Nová Giulia môže obsahovať aj špičkový audio systém Sound Theatre, ktorý prispieva k potešeniu z jazdy 10 reproduktormi vrátane subwoofera.

 • TECHNOLÓGIE
 • BEZPEČNOSŤ
 • IBS
 • INFOTELEMATIKA
MOTORY

MOTORY

SRDCE NOVÝCH EMÓCIÍ

Nová Giulia ma na výber z dvoch motorov, oba sú preplňované a celohliníkové a kombinujú výkon, účinnosť a neprekonateľnú rovnováhu.

Zážihový motor 2.0 ponúka výkon 200 k a 8 stupňovú automatickú prevodovku. Dieselový motor 2.2 sa vyznačuje výkonom 150 alebo 180 k a v oboch prípadoch ponúka voľbu medzi manuálnou šesťstupňovou alebo automatickou osemstupňovou prevodovkou. S cieľom poskytnúť progresívnu odozvu bez typického turboefektu pracuje turbodúchadlo aj v nízkych otáčkach a poskytuje vysoký krútiaci moment.

DYNAMIKA

DYNAMIKA

NEKOMPROMISNÉ POTEŠENIE Z JAZDY

Pre vytvorenie nezameniteľného pocitu v duchu Alfa Romeo je potrebné vozidlo bez kompromisov, ktoré vždy vodičovi poskytne intuitívny a napriek tomu bezpečný zážitok z jazdy. Nová Giulia nie je len sedanom s veľkou dynamickou účinnosťou, ale aj vášňou a rýdzim vzrušením. Tieto emócie pramenia z mechanických špecifík: pohonu zadných kolies, optimálneho rozloženia hmotnosti na nápravy, špičkového zavesenia kolies a exkluzívnej výkonovej hmotnosti. 

POHON ZADNÝCH KOLIES

VZRUŠENIE VYVÁŽENÉ DYNAMIKOU

Návrat k pohonu zadných kolies v kombinácii s presným a priamym riadením predstavuje ultimatívnu syntézu športovosti a komfortu pre rýdze potešenie z jazdy. Kokpit je posunutý čo najbližšie zadným poháňaným kolesám a vyvažuje vpredu umiestnený celohliníkový motor a karbónový hnací hriadeľ. Všetka sila sa prenáša na vozovku pri optimálnom rozložení hmotnosti na nápravy.

NOVÉ ZAVESENIE ALFA™ LINK

ROZPÚTAJTE VÁŠEŇ A MAJTE VŠETKO POD KONTROLOU

Nová Giulia je vybavená novým patentovaným usporiadaním zavesenia kolies Alfa™ Link. Predné lichobežníkové zavesenie s dvoma priečnymi ramenami udržuje predné kolesá v dokonale kolmej pozícii voči povrchu vozovky aj v rýchlo prechádzaných zákrutách a prispieva k presnejšiemu riadeniu a potláča nedotáčavosť.

Zadné štvorprvkové zavesenie je schopné poskytnúť najlepšiu ovládateľnosť v triede (priečnu priľnavosť) a súčasne aj špičkový komfort.

ALFA ™ DNA

NASTAVTE NOVÉ EMÓCIE

Alfa ™ DNA ovplyvňuje parametre motora a prispôsobuje odozvu pedála plynu, bŕzd, riadenia, motora a aktívneho zavesenia Alfa™ Active Suspension (ak je k dispozícii) požadovanému jazdnému štýlu.
Dynamic: poskytuje ostrejšie brzdenie a odozvu riadenia pre športovú jazdu na vozovke.
Natural: nastavenie charakteristické komfortným odpružením pre dokonalú rovnováhu počas bežného jazdenia.
Advanced Efficiency: maximalizuje úsporu energie a dynamickú účinnosť.

 • DYNAMIKA
 • POHON ZADNÝCH KOLIES
 • ALFALINK™
 • ALFA ™ DNA
ÚČINNOSŤ

ÚČINNOSŤ

INOVÁCIE PRE VYNIKAJÚCU ÚČINNOSŤ

Uhlíkový kompozit pre hnací hriadeľ a hliník pre kapotu, dvere, vďaka precíznej inžinierskej práci dosahuje nová Giulia optimálneho rozloženie hmotnosti na nápravy.
 Vyššej efektívnosti a lepšej jazdnej dynamiky. Výsledkom je výrazná úspora paliva a redukcia emisií.

AERODYNAMIKA

NAVRHNUTÉ VETROM

Nová Giulia dosahuje súčiniteľa odporu vzduchu C0,25, a to vďaka veľkému nasadeniu inžinierov pri vývoji aerodynamiky a vyčerpávajúcej práci v aerodynamickom tuneli. Ochrana podvozku a difúzor zlepšujú prúdenie vzduchu pod vozidlom a riadia aerodynamiku v zadnej časti vozidla, čo prispieva k menšiemu turbulentnému prúdeniu a väčšej dynamickej účinnosti.

 • ÚČINNOSŤ
 • AERODYNAMIKA
OBJAVTE NOVÉ EMÓCIEǃ

OBJAVTE NOVÉ EMÓCIEǃ

Na palube Giulia s 360-stupňovým systémom ich zaručene zažijete.

Objavte jedinečné emócie, ktoré Vám môže ponúknuť len Alfa Romeo Giulia: umiestnite si svoje slúchadlá, zvýšte hlasitosť a užite si exkluzívny 360-stupňovým  zážitok z jazdy.

Preskúmajte 360 ° video