• NOVÁ EPOCHA
  • GIULIA QUADRIFOGLIO
  • STELVIO QUADRIFOGLIO
  • POČIATKY
  • VÍŤAZSTVÁ
  • GALÉRIA

SYMBOL NEKOMPROMISNÉHO VÝKONU

Nová éra Quadrifoglio

Giulia Quadrifoglio a Stelvio Quadrifoglio ponúkajú to najlepšie z oblasti najmodernejších technológií a predstavujú nový prístup Alfy Romeo. Rozsiahle použitie ultraľahkých materiálov a vynikajúci zážihový motor 2.9 V6 Bi-Turbo s výkonom 510 k poskytujú skvelú výkonovú hmotnosť. Ovládateľnosť a dynamiku potom ďalej zlepšujú ideálne rozloženie hmotnosti na nápravy 50:50 a návrat k pohonu zadných kolies. Tieto pôsobivé vlastnosti boli navrhnuté špeciálne pre modely Quadrifoglio a zo znaku štvorlístka robia viac ako len obyčajný symbol slávnej minulosti. Quadrifoglio je po mnoho rokov skutočnou ochrannou známkou jedinečnej kvality Alfy Romeo. 

GIULIA QUADRIFOGLIO

ALFA GIULIA QUADRIFOGLIO

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, model ocenený v mnohých národných aj medzinárodných anketách predstavuje rozhodne niečo viac ako len najvýkonnejšie cestné športové vozidlo Alfy Romeo. Je dokonalou symbiózou špičkovej konštrukcie a emócií, čo je niečo, čo dokáže ponúknuť len tak legendárna značka, akou je Alfa Romeo.

Že nejde len o slová potvrdzuje aj anketa Car of the Year magazínu What car?, ktorá Alfu Romeo Giulia Quadrifoglio ocenila titulom Performance Car of the Year. 

STELVIO QUADRIFOGLIO

ALFA STELVIO QUADRIFOGLIO

Úplne prvé SUV v histórii Alfy Romeo našlo svoje miesto na vrchole svojej kategórie.

Čas na kolo 7 minút a 51 sekúnd na legendárnom okruhu Nürburgring vyniesol Alfe Romeo Stelvio Quadrifoglio pozíciu najrýchlejšieho sériového SUV na okruhu. Tohto vynikajúceho úspechu bolo dosiahnuté pomocou pokročilých technológií ukrytých pod pôsobivými tvarmi mimoriadneho SUV.

Alfa Romeo je v súčasnosti držiteľom dvoch rekordných časov na kolo na okruhu Nürburgring: prvého dosiahla s modelom Giulia Quadrifoglio (najrýchlejší sedan) a druhého s modelom Stelvio Quadrifoglio (najrýchlejší sériové SUV).

POČIATKY

SYMBOL ZRODENÝ Z POVER, KTORÝ SA STAL LEGENDOU

Pôvod

Všetko začalo v roku 1923. Ugo Sivocci vtedy zvíťazil v závode Targa Florio s vozidlom Alfa Romeo RL nesúcim namaľovaný symbol štvorlístka na bielom podklade diamantového tvaru. Bohužiaľ len o niekoľko mesiacov neskôr Sivocci zahynul počas testovania. Vozidlo, ktoré testoval symbol štvorlístka nemalo. Od tohto smutného dňa sa symbol Sivocciho šťastia stal symbolom nekompromisnej vášne Alfy Romeo pre motoristické preteky. A táto tradícia pretrváva už celé desaťročia.

VÍŤAZSTVÁ

VÍŤAZNÝ ODKAZ QUADRIFOGLIA

Symbol svetových triumfov

Či už ide o hlavné motoristické preteky, okruhy alebo šampionáty, symbol Quadrifoglio figuruje v ich sieňach slávy. Alfa Romeo získala v rokoch 1950 a 1951 vôbec prvé dva tituly Majstra sveta formuly 1. Napriek tomu ide len o zlomok z mnohých úspechov v motoristickom športe. Alfa Romeo je držiteľom 5 majstrovských a stoviek európskych a talianskych titulov. Tieto víťazstvá predstavujú oveľa viac než len históriu Alfy Romeo: sú neoddeliteľnou súčasťou každého modelu Quadrifoglio.

ZOZNÁMTE SA S LEGENDOU
GALÉRIA