ALFA ROMEO STELVIO QUADRIFOGLIO
  • PREHĽAD
  • ŠTÝL
  • JEDINEČNOSŤ
  • VÝKON
  • TECHNOLÓGIA
  • Galéria

VÍŤAZNÉ DEDIČSTVO

Korene novej legendy

Emblém Quadrifoglio je od roku 1923 poznávacím znakom pretekárskych modelov Alfa Romeo. Autorom štvorlístka je víťaz súťaže Targa Florio, legendárny pretekár Ugo Sivocci a ním vytvorená značka je dodnes symbolom nekompromisnej výkonnosti a talianskej vášne pre automobilové preteky. Športové modely značky tvoria základ modelov Quadrifoglio a ani prvé SUV od Alfa Romeo nie je výnimkou: Stelvio je prvé Quadrifoglio s funkčnosťou a vlastnosťami SUV. Jeho ambíciou je stať sa najlepším vo svojej triede a excelovať v sile, výkone a ovládateľnosti. Má stelesňovať heslo La Meccanica delle Emozioni v celej jeho podstate. 

ŠTÝL

VYMODELOVANÉ DO DOKONALOSTI

Znovuzrodenie nadčasovej ikony

Giulia Quadrifoglio predstavovala prvú kapitolu skvelého comebacku značky a Stelvio Quadrifoglio na ňu naväzuje. Vysokovýkonná verzia prvého SUV modelu Alfa Romeo stelesňuje ikonický taliansky prístup k automobilovému dizajnu – od typickej trojuholníkovej masky chladiča až k splývavej elegantnej karosérii. Dokonalé proporcie, neopakovateľný štýl sú zárukou potešenia z jazdy.

JEDINEČNOSŤ

NEKOMPROMISNÁ VÝNIMOČNOSŤ

Neodolateľné vlastnosti modelu Quadrifoglio

Model Stelvio Quadrifoglio sa vyznačuje jedinečnou pozíciou za volantom, kde sa vyšší posed spája so športovým interiérom. Interiér kabíny je zameraný na vodiča a vyznačuje sa minimalistickým dizajnom a typicky talianskou eleganciou v 3 rôznych farebných prevedeniach. Stelvio ponúka najväčší priestor pre vodiča a cestujúcich vo svojej triede a priestranný a dobre prístupný batožinový priestor. Sedadlá čalúnené Alcantarou a kožou sú pre verziu Quadrifoglio typické a sú skonštruované tak, aby poskytli výnimočné pohodlie a dobrú bočnú oporu.

Športový kožený volant, špeciálne navrhnutý pre Quadrifoglio, je k dispozícii aj s povrchovou úpravou Alcantara/koža/karbón.

VÝKON

NAJVZRUŠUJÚCEJŠIE SUV

Bezkonkurenčný cit v riadení

Stelvio Quadrifoglio má pod kapotou 6-valcový motor BiTurbo s objemom 2,9 litra, výkonom 510k a hliníkovou monoblokovou konštrukciou. Vývoj motora bol inšpirovaný know-how značky Ferrari a ponúka fantastický litrový výkon 175k/l pri rozumnej spotrebe paliva.  Tú zaručuje systém vypínania valcov a rozsiahle použitie hliníka a kompozitu pre zníženie hmotnosti, napríklad kľukový hriadeľ z uhlíkových vlákien. 

TECHNOLÓGIA

INOVÁCIA ALFA ROMEO

Jedinečné technické riešenia

Technológia kontroly podvozku (CDC) Alfa™ predstavuje „mozog“, ktorý integruje činnosť stabilizačného systému ESC, systému jazdných režimov DNA Alfa™ s režimom RACE, vektorovania krútiaceho momentu Alfa Torque Vectoring™, aktívneho odpruženia Alfa™ a integrovaného brzdového systému (IBS).  Navyše systém pohonu všetkých štyroch kolies Alfa Romeo Q4™ zaručuje maximálne využitie výkonu vozidla za všetkých jazdných podmienok Patentovaný systém odpruženia Alfa™link, ľahká platforma, dokonalé vyváženie 50:50 medzi dvomi nápravami a najlepší polomer riadenia vo svojej triede prinášajú špičkovú manévrovateľnosť, ktorá otvára nové potešenia z jazdy vo vozidle typu SUV.

Galéria