NAŠA HISTÓRIA

Objavte pozoruhodnú a odvážnu históriu značky.
Históriu, ktorá sa odráža v každom našom vozidle.

MÝTUS ALFA ROMEO

24. júna 1910 bola v Miláne založená nová spoločnosť s názvom A.L.F.A. (Anonima Lombarda Fabbrica Automobili). O niekoľko rokov neskôr prevzal spoločnosť neapolský podnikateľ Nicola Romeo a jej názov zmenil na Alfa Romeo.

Od modelu 24 HP, prvej vyrobenej Alfa Romeo až po zelené logo Quadrifoglio.
Od bájneho Tazia Nuvolariho a Enza Ferrariho až po legendárnych Nino Farinu a Juana Manuela Fangia. Od víťazstva v prvých motoristických majstrovstách sveta s vozidlom P2 až po získanie prvého titulu vo Formule 1 s Alfettou 158. Od Giulietty po Spider, od dynastie Giulia po projekt Tipo 33. Objavte s nami históriu úspechov, automobilov aj ľudí, ktorí prispeli k mýtu Alfa Romeo.

LOGO A PUTO S MILÁNOM

Nerozbitné puto s Milánom je základným stavebným kameňom globálneho imidžu značky Alfa Romeo. Nápad na logo pochádza od mladého ilustrátora menom Romano Cattaneo, veľkého priateľa Giuseppeho Merosiho. Keď čakal na električku číslo 14 na námestí Piazza Castello, jeho pozornosť upútal Biscione Visconteo na hlavnej veži Castello Sforzesco. Bola to láska na prvý pohľad, ale niečo stále chýbalo. Cattaneo a Merosi pracovali na rôznych verziách: najpresvedčivejšia z nich sa ukázala byť verzia draka Biscione na jednej strane a znak mesta Miláno, červený kríž na bielom pozadí, na druhej strane.