HISTÓRIA
  • Príbeh
  • Pretekárska vášeň
  • Srdce a Duša
  • Zistite viac

PRÍBEH, KTORÝ INŠPIROVAL HISTÓRIU AUTOMOBILOVÉHO PRIEMYSLU

Miláno, 24. jún 1910. Anonima Lombarda Fabbrica Automobili (A.L.F.A.) sa prebúdza k životu. 24K, ich prvé auto, bolo navrhnuté Giuseppem Merosim. O päť rokov neskôr, spoločnosť zmenila meno na Alfa Romeo, keď Nicola Romeo prevzal riadenie firmy. Alfa Romeo sa stalo symbolom čírej vášne. Jedinečný prístup pri výrobe áut inšpiroval najlepších dizajnérov po celom svete. Ich logo sa stalo nezameniteľnou ikonou najčistejších emócií pre miliónov nadšencov a navždy ňou aj ostane.

Pretekárska vášeň

VIAC AKO STOROČNÁ HISTÓRIA PRETEKÁRSKEJ VÁŠNE

Od založenia spoločnosti Alfa Romeo súťažilo s pretekárskymi vozidlami. Značka Quadrifoglio víťazila v každej legendárne súťaži, akým bola Targa Florio, Mille Miglia a Le Mans. Vyhralo 5 svetových titulov: na prvom svetovom pohári GP v roku 1925 s modelom P2, prvé dva legendárne svetové šampionáty F1 s legendárnou 158 a 159 Alfettou, Svetový šampionát výrobcov v roku 1957 s modelom 33 TT 12 a Svetový športový šampionát s modelom 33 SC 12. Alfa Romeo zapísalo mnoho strán v histórii motorového športu s bezkonkurenčným P3, úžasným 6C 1750, nezabudnuteľným 8C, a s nekompromisným 155 V6 TI DTM. Posledná kapitola tejto legendy ešte nie je dopísaná: budúcnosť patrí tým, ktorý majú za sebou veľkú históriu.

Srdce a Duša

SRDCE A DUŠA VÝROBY ÁUT

Počas viac ako sto rokov histórie Alfa Romeo nevyrábalo jednoducho len autá. Každý jeho model chcel priblížiť krásu, inšpiráciu a osobný pôžitok z jazdy. Každé jedno Alfa Romeo je viac ako len stroj, je stelesnením technologického pokroku a inžinierskej evolúcie, ktorá je symbolom nekompromisnej dokonalosi vyrobenej v Taliansku. Aj to je dôvod, prečo je Alfa Romeo stále jednou z najžiadanejších značiek na svete, so skutočnými fanúšíkmi áut, a to aj vďaka ikonickým modelom, ako napríklad: 1900, Giulietta, Giulia, 1600 Spider Duetto, 75, 164 a 147 a mnoho, mnoho ďalších.

Zistite viac

Zistite viac