QUADRIFOGLIO
VŽDY NA STRANE ODVÁŽNYCH

Legendárne logo najvýkonnejších vozidiel Alfa Romeo

SYMBOL NEKOMPROMISNÉHO VÝKONU

Vďaka svojim inováciám a výkonu predstavujú Giulia Quadrifoglio a Stelvio Quadrifoglio podstatu športovosti a radosti z jazdy s Alfa Romeo. Použitie ultraľahkých materiálov výnimočného motora V6 2,9 Bi-Turbo s výkonom 375 kW (510 k) zaručuje bezkonkurenčný pomer hmotnosti a výkonu.

Charakteristický znak legendy

ZRODENÉ Z POVERČIVOSTI, POVÝŠENÉ NA LEGENDU

Všetko sa začalo v roku 1923. Ugo Sivocci vyhral preteky Targa Florio za volantom Alfa Romeo R so symbolom zeleného štvorlístka, ktorý namaľoval na biely kosoštvorcový podklad. Bohužiaľ, len o niekoľko mesiacov neskôr Sivocci zomrel pri tragickej nehode: vozidlo, ktoré testoval, nenieslo jeho šťastný štvorlístok Quadrifoglio. Od tohto smutného dňa sa Sivocciho talizman šťastia stal symbolom nekompromisnej vášne Alfa Romeo pre motoristické preteky: tradíciou, ktorá pretrváva už celé desaťročia.

VÍŤAZNÉ DEDIČSTVO QUADRIFOGLIO

Vymenujte akékoľvek veľké preteky, okruh alebo šampionát a zistíte, že logo Quadrifoglio figuruje vo všetkých sieňach slávy. Alfa Romeo získala vôbec prvý titul v motoristických majstrovstvách sveta Grand Prix v roku 1925, rovnako ako i prvé dva tituly vo Formule 1, a to v rokoch 1950 a 1951. História Alfa Romeo je plná pretekových úspechov, ktoré zahŕňajú 5 titulov majstra sveta a stovky víťazstiev v talianskych a európskych motoristických šampionátoch. Tieto víťazstvá však predstavujú viac ako len súčasť histórie Alfa Romeo: sú zároveň neoddeliteľnou súčasťou každého modelu Quadrifoglio.

GIULIA QUARIFOGLIO

Objavte silu sebavedomia Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio. Nekompromisný výkon, dokonalé vyváženie, rozdeľovanie krútiaceho momentu a výkonu v reálnom čase: to všetko vás dostane do epicentra vašich emócií.

STELVIO QUARIFOGLIO

Zažite skutočné potešenie z jazdy v Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio: predstavuje silu v tej najlepšej forme, dômyselne skombinovanú s vyberavou eleganciou a avantgardnými technológiami s cieľom vyvolať vo vás tie najsilnejšie emócie.