• NOVÁ EPOCHA
  • POČIATKY
  • VÍŤAZSTVÁ
  • GALÉRIA

SYMBOL NEKOMPROMISNÉHO VÝKONU

Nová epocha Quadrifoglio

Vďaka svojim inováciám a prvotriednej výkonnosti sú modely Giulia Quadrifoglio a Stelvio Quadrifoglio esenciou športovosti a potešenia z jazdy Alfy Romeo.

Rozsiahle použitie ultraľahkých materiálov a vynikajúci zážihový motor 2.9 V6 Bi-Turbo s výkonom 510 k poskytujú skvelú výkonovú hmotnosť. Dokonalé rozloženie hmotnosti na nápravy v pomere 50:50 potom prináša výnimočné dynamické správanie.

POČIATKY

SYMBOL ZRODENÝ Z POVER, KTORÝ SA STAL LEGENDOU

Pôvod

Všetko začalo v roku 1923. Ugo Sivocci vtedy zvíťazil v závode Targa Florio s vozidlom Alfa Romeo RL nesúcim namaľovaný symbol štvorlístka na bielom podklade diamantového tvaru. Bohužiaľ len o niekoľko mesiacov neskôr Sivocci zahynul počas testovania. Vozidlo, ktoré testoval symbol štvorlístka nemalo. Od tohto smutného dňa sa symbol Sivocciho šťastia stal symbolom nekompromisnej vášne Alfy Romeo pre motoristické preteky. A táto tradícia pretrváva už celé desaťročia.

VÍŤAZSTVÁ

VÍŤAZNÝ ODKAZ QUADRIFOGLIA

Symbol svetových triumfov

Či už ide o hlavné motoristické preteky, okruhy alebo šampionáty, symbol Quadrifoglio figuruje v ich sieňach slávy. Alfa Romeo získala v rokoch 1950 a 1951 vôbec prvé dva tituly Majstra sveta formuly 1. Napriek tomu ide len o zlomok z mnohých úspechov v motoristickom športe. Alfa Romeo je držiteľom 5 majstrovských a stoviek európskych a talianskych titulov. Tieto víťazstvá predstavujú oveľa viac než len históriu Alfy Romeo: sú neoddeliteľnou súčasťou každého modelu Quadrifoglio.

ZOZNÁMTE SA S LEGENDOU
GALÉRIA