NOVÁ ALFA ROMEO GIULIA GTA

Znovuzrodená legenda

LIMITOVANÁ EDÍCIA,
NADČASOVÝ VÝKON

GTA je legendárna skratka z roku 1965 označujúca model Giulia Gran Turismo Alleggerita, doslova „odľahčené Gran Turismo“, špeciálne odladenú verziu Giulie Sprint GT postavenú pretekárskym oddelením Alfa Romeo Autodelta.V rámci osláv 110. výročia Alfa Romeo sme použili rovnakú receptúru, pridali výkon a znížili hmotnosť, aby sme dosiahli najlepšieho zážitku z jazdy Alfa Romeo. To všetko v limitovanej edícii.

Pre ďalšie informácie kontaktujte autorizovaného predajcu značky Alfa Romeo.

Získať viac informáciíDENNÉ VÍŤAZSTVÁ S VOZIDLOM PRE
KAŽDODENNÉ POUŽITIE

Úspech Giulie GTA bol okamžitý a umožnil jej tak vstúpiť do všeobecného povedomia a stať sa jedným zo športových vozidiel s logom Biscione: tri po sebe idúce víťazstvá v európskom šampionáte cestovných vozidiel, v desiatkach národných šampionátov a stovkách individuálnych pretekov vo všetkých kútoch sveta. Spôsob, akým Alfa Romeo vylepšila imidž celého radu bol rovnako pôsobivý: Giulia Sprint GTA stelesňovala slogan „Denné víťazstvá s vozidlom pre každodenné použitie“.GTA A GTAm:
DVE TVÁRE LEGENDY

Posledná evolúcia GTA sa zhmotnila v dvoch rôznych modeloch poháňaných rovnako odvážnym duchom a vynikajúcimi technológiami

NOVÁ GIULIA GTA

Nová cestná Giulia GTA predstavuje úplne novú dimenziu športovosti Alfa Romeo vďaka prednému spojleru z Giulie Quadrifoglio, bočným aerodynamickým prahovým nástavcom Sauber a vylepšenému zadnému spojleru, ako aj 20" odľahčeným kovaným kolesám s centrálnou maticou. Športové dojmy sú ešte intenzívnejšie v interiéri, ktorý je kompletne čalúnený Alcantarou a využíva sedadlá Sparco s karbónovou škrupinou. Vďaka homologizácii s tromi zadnými sedadlami umožňuje podeliť sa s priateľmi o zážitok z jazdy aj vďaka nezameniteľnému zvuku  titánového výfuku Akrapovič s koncovkami z uhlíkového kompozitu.

NOVÁ GIULIA GTAm

Nová Giulia GTAm kombinuje výkon a jedinečný dizajn. Výsledkom je dokonalá zmes krásy a funkcie s visačkou Alfa Romeo. Tento dvojmiestny model je orientovaný na jazdu na okruhu a je doslova stelesnením DNA Biscione. Zmienku si zaslúžia vyšší nastaviteľný predný splitter a zadné aerodynamické krídlo, ktoré je možné nastaviť do 4 rôznych pozícií. Ponúka tiež veľmi nadčasový štýl prezrádzajúci funkčnosť vozidla.
Dojem zo super športového vozidla čaká na posádku taktiež v interiéri, predovšetkým vo forme športových sedadiel Sabelt so škrupinou z uhlíkového kompozitu, farebných 6bodových bezpečnostných pásov a zadnej časti čalúnenej Alcantarou s viditeľným ochranným rámom.

STVORENÁ K PREKONÁVANIU VÝZIEV

Motor novej Giulie GTA a GTAm je vylepšenou verziou motora Alfa Romeo 2.9 V6 Bi-Turbo a ponúka 540 k, čo je najlepší špecifický výkon v triede 187 k/l.
Oba modely sú odvodené z najvýkonnejšieho sedanu, čo znamená, že ich technika predstavuje to najlepšie z inžinierskeho umu Alfa Romeo.
Vďaka použitiu ultraľahkých materiálov, ako sú uhlíkový kompozit, hliník a ďalšie kompozitné materiály, dosahujú oba modely vynikajúcej výkonovej hmotnosti. Giulia GTAm sa potom proti verzii Quadrifoglio MY21 môže pochváliť hmotnosťou o 100 kg nižšou.

PAKET EXPERIENCE
PRÉMIOVÝ ZÁŽITOK Z NÁKUPU

Zákazníci, ktorí si zakúpia novú Giuliu GTA alebo GTAm získajú špecifický zážitkový balíček zahŕňajúci:

- personalizovanú otvorenú helmu GTA navrhnutú oddelením Centro Stile Alfa Romeo pre model GTA

- kryt vozidla Goodwool chrániaci lak karosérie

- personalizovaný karbónový kryt kľúča

- personalizovanú sadu pretekárskeho oblečenia Alpinestars navrhnutú špeciálne pre model Alfa Romeo GTAm

Všetci zákazníci sa tiež zúčastnia jednodňového kurzu riadenia v Accademia di Guida Alfa Romeo.

SLUŽBY ALFA CONNECT
VŽDY PRIPOJENÉ

Nová Giulia GTA a GTAm využívajú služby Mopar® Connect services pre zaistenie konektivity a spojenia s vozidlom odkiaľkoľvek.

Zistiť viac

Fotografie sú len ilustračné.
Dodávky vozidiel od júna 2021.
Spotreba paliva Giulia GTA/GTAm (l/100 km): 10,8.
Emisie CO2 (g/km): 244.
Hodnoty boli stanovené na základe skúšobného postupu WLTP s aktualizáciou k 28.04. 2021 a slúžia len pre účely porovnania.