Alfa Romeo Giulia GTA

Šťastie praje odvážnym
Žiadam o informácie


Pre viac informácií vyplňte formulár!

Zistit viac

ZNOVUZRODENIE LEGENDY

GTA je legendárna skratka, ktorá vznikla v roku 1967 pre označenie modelu Giulia Gran Turismo Alleggerita, čo znamená "odľahčené gran turismo". Jednalo sa o špeciálne odladenú verziu Giulie GT postavenú pretekárskym oddelením Alfy Romeo Autodelta. V rámci osláv 110. výročia Alfy Romeo sme sa rozhodli použiť rovnaký postup, pridali sme výkon a znížili hmotnosť. Výsledkom je automobil, ktorý poskytuje najlepší možný zážitok z jazdy a bude vyrobený len v 500 kusoch.

STVORENÉ PRE DEMONŠTRÁCIU DOKONALOSTI

Giulia GTA a Giulia GTAm sú vybavené vylepšenou verziou nášho najlepšieho motora Alfa Romeo 2.9 V6 Bi-Turbo, ktorý v tomto prípade dosahuje výkonu 540 k. Vďaka použitiu ultraľahkých materiálov, akými sú uhlíkový kompozit, hliník a ďalšie kompozitné materiály sa Giulia GTAm vyznačuje o 100 kg nižšou hmotnosťou a dosahuje tak mimoriadnej výkonovej hmotnosti.

PÔVOD

DENNÉ VÍŤAZSTVÁ S VOZIDLOM PRE KAŽDODENNÉ POUŽITIE

Úspech Giulie GTA v súťažiach bol okamžitý a stala sa nespornou ikonou športovosti s hadom v znaku.Získala tri po sebe idúce víťazstvá v európskom šampionáte cestovných vozidiel, v desiatich národných šampionátoch a stovkách individuálnych pretekoch vo všetkých kútoch sveta.Spôsob, akým Alfa Romeo vylepšila imidž celého radu bol rovnako pôsobivý: Giulia Sprint GTA sa stala dokonalým stelesnením sloganu "Denné víťazstvá s vozidlom pre každodenné použitie".