ALFA ROMEO 33 STRADALE

Il coraggio di sognare

UPOZORNENIE

Alfa Romeo 33 Stradale je limitovaná séria 33 kusov, ktoré sú už všetky predané zákazníkom. Nie je možné prijať ďalšiu objednávku. Texty a obrázky na tejto strane slúžia iba na ilustračné účely.

Vízia

PRÍBEH SPLNENÉHO SNA

Keď sa vášeň spojí s odvahou, nič nie je nemožné. Model 33 Stradale, inšpirovaný legendárnou ikonou Alfa Romeo, ohlasuje éru odvahy, športovosti a výkonnosti. Fascinujúci automobil vyrobený na objednávku v malej sérii 33 kusov. Každý exemplár reflektuje kreatívneho ducha svojho majiteľa, ktorý využil možnosť individualizovať si svoj automobil aktívnou účasťou v procese jeho navrhovania pri spolupráci s našimi špičkovými talentovanými remeselníkmi z oddelenia „Bottega“.

Stvorenie
Puristická krása

Most medzi časom a večnosťou. Dokonalá kombinácia krásy a funkčnosti. Alfa Romeo 33 Stradale je vizionárske umelecké dielo, ktoré sa vracia po 56 rokoch.

Model 33 Stradale z roku 1967 je považovaný za jeden z najkrajších automobilov všetkých čias. Jeho ikonické dizajnové prvky boli hlavným zdrojom inšpirácie pre futuristické línie a harmonické proporcie nového superautomobilu.

Od vonkajších spätných zrkadiel po bočné vstupné otvory vzduchu, od
svetlometov po prednú masku v profile V: každý aspekt vonkajšieho dizajnu je navrhnutý tak, aby zlepšoval aerodynamiku automobilu pri vysokej rýchlosti. 

Strecha kabíny vyrobená z karbónu a hliníka poskytuje fascinujúci panoramatický výhľad a prispieva k mimoriadne nízkej hmotnosti 33 Stradale.

Zmyselný tvar karosérie s futuristickým nádychom. Vďaka špeciálnemu mechanizmu závesov sa dvere kabíny otvárajú dopredu a dohora, čím vzniká fascinujúci efekt.

Spôsob otvárania prednej a zadnej kapoty je nielen vizuálne pôsobivý, ale aj funkčný, pretože umožňuje pohodlný prístup do batožinového priestoru a k technickým komponentom 33 Stradale – a to v štýle pretekárskeho automobilu. 

Aerodynamické riešenie uplatnené na zadnej časti karosérie, lomenej do profilu písmena V, dodáva superautomobilu výraz energie a sily pri pohľade zozadu. 

Svetlomety sú šperky high-tech a lemujú ich otvory na vstup vzduchu k chladiču stlačeného vzduchu a predným brzdám. 

Predná maska „Scudetto“ v mieste, kde sa zbiehajú klenuté línie prednej kapoty, odhaľuje trojrozmerné logo Alfa Romeo vyrobené z hliníka s detailmi z karbónu. Spôsob, akým sa logo zjavuje v priestore, pripomína umeleckú dokonalosť sochy.

Ikonické disky kolies z ľahkej zliatiny v zlatej farbe spolu s karbónovo-keramickými brzdami Brembo s farebne lakovanými brzdičmi dokumentujú pretekárskeho ducha Alfa Romeo a oslavujú model 33 Stradale z roku 1967.

Zadné smerové svetlá vyrastajú zo zadných blatníkov a evokujú legendárny dizajn výstupných otvorov vzduchu predchodcu. To je nevyhnutná krása v rýdzej podobe.

Nápadný trojrozmerný efekt:okrúhle zadné svetlá nanovo interpretujú vzhľad zadnej časti historického modelu 33 Stradale z ultra modernej perspektívy.

Atmosféra
Remeselné umenie a inovácie

Vo svete priemyselnej výroby sme sa odvážili snívať inak. S využitím najvyššieho remeselného umenia sa sústredila na esenciálnu krásu, aby poskytla autentický multizmyslový zážitok za volantom limitovanej série 33 Stradale.

Interiér Alfa Romeo 33 Stradale orientovaný na vodiča a absencia
multifunkčných ovládacích prvkov na hliníkovom trojramennom športovom volante zvýrazňujú filozofiu jednoduchosti, kde jediným cieľom je užívať si každú sekundu jazdy.

Svetlá kabína, obklopujúca vodiča, vytvára pocit pilotovania prúdového lietadla. To je jasná pocta aeronautike ako neoddeliteľnej súčasti histórie Alfa Romeo.

So základnými ovládacími prvkami inšpirovanými kokpitom lietadla je hliníková stredová konzola koncipovaná tak, aby posilňovala väzbu medzi vodičom a superautomobilom. 

Gombíky, páčky a spínače s výlučne talianskym popisom sú navrhnuté tak, aby vyvolávali jedinečnú zmyslovú odozvu a robili jazdu ešte fascinujúcejšou.

Prístrojový panel Alfa Romeo „Cannocchiale“, kombinujúci analógové a digitálne prvky pre trojrozmerné zobrazenie, mení svoj layout podľa nastaveného jazdného režimu „Strada“ alebo „Pista“. 

Cesta je jediné, na čom záleží. Veľký dotykový displej na nastavovanie funkcií superautomobilu medzi palubnou doskou a stredovou kontrolou sa dá zasunúť, keď nie je potrebný.

Interiér 33 Stradale, ktorý vzdáva hold verzii z roku 1967 vystavenej v Museo Storico Alfa Romeo v Arese, si zachováva charakteristický rebrovaný dizajn „Cannelloni“. 

High-tech kabína svojimi prémiovými materiálmi, komfortnými sedadlami a dizajnovými riešeniami nanovo definuje význam pôžitku z jazdy ako prirodzený doplnok vodiča.

Výkon

JEDINEČNÝ ZÁŽITOK Z JAZDY

Alfa Romeo 33 Stradale sa bude vyrábať v dvoch verziách, z ktorých každá spĺňa špecifické požiadavky zákazníkov. Verziu so spaľovacím motorom poháňa benzínový agregát V6 3.0 twin-turbo s výkonom 456 kW (620 k), umožňujúci dosiahnuť maximálnu rýchlosť 333 km/h a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za menej ako 3 sekundy. Elektrická verzia má celkový výkon 551 kW (750 k) a dojazd približne 450 km.

Odhalenie

SVETOVÁ PREMIÉRA

Alfa Romeo 33 Stradale