Alfa Romeo Giulia dostala 5 hviezdičiek Euro NCAP

Alfa Romeo Giulia získala prestížne 5 hviezdičkové hodnotenie v testoch Euro NCAP s celkovým skóre 98 % za ochranu dospelých cestujúcich (všetkých percentil), čo predstavuje doteraz najvyššie dosiahnuté skóre v rámci nového, prísnejšieho hodnotenia zavedeného v roku 2015.

 

Nový športový sedan Alfy Romeo dosiahol tohto vynikajúceho výsledku vďaka zavedeniu rozsiahlej škály inovatívnych bezpečnostných systémov a použitiu veľmi účinnej karosérie, ktorá robí vozidlo ľahkým a súčasne veľmi pevným. Za to vďačí ultraľahkým a pevným materiálom, akými sú uhlíkový kompozit, hliník a hliníkový kompozit.

 

Toto významné ocenenie potvrdzuje, že Alfa Romeo venovala ochrane všetkých účastníkov cestnej premávky mimoriadnu pozornosť.

 

Alfa Romeo Giulia je stelesnením nekompromisného dizajnu a konštrukcie, vďaka čomu sa stala novým meradlom značky aj celého segmentu.

V súlade s tradíciami Alfy Romeo ponúka Giulia rad inovatívnych technických riešení navrhnutých pre dosiahnutie prvotriednej dynamickej účinnosti, čo sa premieta aj do špičkovej úrovne bezpečnosti.

Dômyselná výbava zahŕňa integrovaný brzdový systém IBS, ktorý významne prispieva k skráteniu brzdnej dráhy (zo stokilometrovej rýchlosti zastaví Giulia na 38 m, model Quadrifoglio potom dokonca na 32 m), pokročilý systém zavesenia kolies s exkluzívnou technológiou AlfaLink a najpriamejšie riadenie na trhu. Kombináciou týchto prvkov a vlastností dosahuje vozidlo vynikajúcich jazdných vlastností a poskytuje veľmi jednoduché a intuitívne ovládanie v akejkoľvek situácii.

 

Pokiaľ ide o asistenčné systémy, nová Giulia predstavuje to najmodernejšie, čo súčasný automobilový svet ponúka. Štandardom celého radu Giulia je systém varovania pred čelným nárazom FCW a autonómne núdzové brzdenie AEB s detekciou chodcov. Prostredníctvom radarového senzora a kamery zabudovanej za čelným oknom systém odhaľuje prítomnosť prekážok v trajektórii vozidla a v prípade potreby upozorní vodiča na nebezpečenstvo kolízie. Ak vodič nereaguje včas, systém automaticky aktivuje brzdy, vďaka čomu nehode zabráni, alebo aspoň zmierni jej následky. Vďaka funkcii rozpoznávania chodcov je systém AEB schopný na základe informácií radaru a kamery zastaviť vozidlo z rýchlosti až 60 km/h. Štandardná výbava Giulie zahŕňa tiež systém sledovania jazdných pruhov LDW, ktorý detekuje neúmyselné opustenie jazdného pruhu, a systém monitorovania mŕtveho uhla BSM s detekciou kríženia dráhy za vozidlom, ktorý pomocou senzorov monitoruje priestor okolo vozidla a asistuje vodičovi pri predbiehaní, zmene jazdného pruhu alebo parkovaní, a to tým, že pozorne sleduje približujúce sa vozidlá.

Turin, 22/06/2016