Alfa Romeo privítala v Baloccu Gumball 3000

  • Stelvio Quadrifoglio s posádkou Carrera zažiarilo na veľkolepej prehliadke super automobilov, 21. ročníku Gumball 3000.
  • Po boku Stelvia sa predstavila špeciálna séria Alfa Romeo Racing Giulia Quadrifoglio s Antoniom Giovinazzim za volantom.
  • Deň plný vzrušenia na testovacom polygóne v Baloccu: štylistické centrum Alfy Romeo predstavilo svoje špeciálne vozidlá so špecifickými farbami zdôrazňujúcimi výkon, štýl a históriu.
  • Videoklip z akcie si môžete prezrieť na odkaze https://youtu.be/LNzTWaBekzw.

 

Počas včerajšej etapy z Benátok do Monaka privítal akciu Gumball 3000 testovací polygón v Baloccu. Posádky sa zastavili na testovacom polygóne, ktoré je synonymom pretekárskej tradície značky Alfa Romeo. Práve tu vznikali pretekárske vozidlá, ktoré zvíťazili na najznámejších okruhoch sveta. V tomto ohľade bol správnou osobou na správnom mieste Antonio Giovinazzi, taliansky jazdec tímu Alfa Romeo Racing.

 

Veľkolepé špeciály od Centro Stile Alfa Romeo

Plán akcie bol navrhnutý tak, aby odrážal všetky aspekty výnimočnosti značky, od jej športového prístupu po špičkový štýl a zabudnúť nesmieme ani na aristokratickú históriu. Aby mohli návštevníci oceniť všetky tieto vlastnosti v celej jej kráse, stačilo, aby sa pozreli na kreácie štylistického centra Alfy Romeo, ktoré boli verejnosti predstavené už od rána. Zatiaľ čo čakali na príchod Antonia Giovinazziho mohli obdivovať limitované edície modelov Alfa Romeo Racing v podobe Giulie a Stelvio Quadrifoglio, a to v rovnakých farbách aké charakterizujú monoposty C38. Tieto modely oslavujú stále sa prehlbujúcu účasť Alfy Romeo v majstrovstvách sveta formuly 1.

 

Poslednou kreáciou štylistického centra Alfy Romeo bola Giulia Quadrifoglio v osobitej farbe Ochre, ktorá sa objavila u niekoľkých predchodcov aj modeloch v šesťdesiatych a sedemdesiatych rokoch. Tento odtieň podtrhuje veľmi krátke previsy karosérie, dlhú kapotu, výrazné predné blatníky, kokpit umiestnený pred zadné hnacie kolesá a svalnaté zadné blatníky. Kombinácia napätých línií a elegantných a dynamických proporcií boli ozajstnou pastvou pre oči fanúšikov prítomných na štartovom rošte.

 

Uprostred viac než stovky super automobilov sa vynímal jeden z najočakávanejších špeciálov zúčastňujúcich sa akcie, SUV Stelvio Quadrifoglio navrhnuté výhradne pre akciu Gumball 3000. Jeho čierna karoséria Volcano je ozdobená sivým motívom štvorlístka, pričom ikonické logo pokrýva prakticky celý povrch karosérie. Celok zvýrazňujú detaily v žiarivo zelenom odtieni. Ide o najvýraznejšie prvky v ikonografii značky Alfy Romeo vrátane hada, historických nápisov a loga. Masívne 20palcové zliatinové kolesá sú vyvedené v rovnakom zelenom odtieni, zadnú časť potom zdobia leštené koncové svetlá. Výsledok je jemným príkladom talianskeho vkusu v súlade s image značky a duchom podujatia Gumball 3000, ktorým je zviditeľnenie sa v záujme dobrej veci. Akcia Gumball podporuje charitatívne projekty po celom svete.

 

Výkon Quadrifoglio na trati Alfa Romeo

Nesmieme ale zabudnúť, že dekorovaná kapota Stelvio Quadrifoglio ukrýva motor s výkonom 510 k, ktorý doslova čakal na uvoľnenie svojej sily. Tá prišla v rámci prehliadky, ktorej sa zúčastnili všetky vozidlá aj celebrity z radu umelcov, podnikateľov a filantropov a tiež Antonio Giovinazzi za volantom Giulie Quadrifoglio. Mladý taliansky jazdec a monopost C38 vrelo privítali všetky celebrity a znovu zdôraznili rastúci hĺbku puta medzi Alfou Romeo a svetom pretekania.

Popoludní pokračovala akcia Gumball 3000 do Monaka. Návšteva Balocca bola nielen vzrušujúcou a zaslúženou prestávkou, ale aj skutočným ponorením sa do sveta Alfy Romeo. Hostia tak mohli získať pohľad na dokonalosť Alfy Romeo v oblasti technológií aj štýlu, a to v jedinečnom prostredí testovacieho polygónu Balocco.

 

 

Turín, 13. júna 2019