Alfa Romeo na medzinárodnom autosalóne v Ženeve 2019

  • Hviezdou ženevského autosalónu je Alfa Romeo s expozíciou točiacou sa okolo krásy, výkonu a exkluzivity.
  • Príslušenstvo Mopar® pre zdôraznenie osobitých vlastností modelov Giulietta, Giulia a Stelvio, vrátane konektivity a štýlu.
  • Hviezdami expozície sú nepochybne limitované edície Giulia Quadrifoglio a Stelvio Quadrifoglio „Alfa Romeo Racing“, ktoré oslavujú legendárnu pretekársku históriu značky Alfa Romeo a vstup talianskeho jazdca do šampionátu Formule 1. Okrem majstra sveta Kimi Räikkönena zasadne do monopostu tímu Alfa Romeo Racing tiež taliansky jazdec Antonio Giovinazzi.
  • Jedinečná výbava a výkon: to je Alfa Romeo Stelvio Ti, ďalší hrdý nositeľ historickej skratky „Turismo Internazionale“, ktorá zdobila tie najlepšie vybavené, technicky najvyspelejšie a najagresívnejšie verzie Alfy Romeo.
  • Vo žiari reflektorov sa predstavuje tiež nová Alfa Romeo Giulietta modelového roka 2019. Hoci prešla dôkladnou evolúciou, jej nezameniteľné štylistické rysy a veľmi výrazný športový charakter zostali bez zmeny.
  • Ďalšie vzrušujúce novinky budú odhalené počas tlačovej konferencie v utorok 5. marca.

 

Praha, 26. 2. 2019 - Vozidlá značky Alfa Romeo už viac ako jedno storočie pôsobia radosť nespočetnému množstvu motoristov svojou krásou, talianskym štýlom, výkonom, technológiami a potešením z jazdy, ktoré sa uvoľní okamžite po otočení kľúčika v zapaľovaní. Tento rok môžu návštevníci ženevského autosalónu vnímať ďalší vývoj značky, a to v mnohých rôznych smeroch. Nič nemôže vyjadriť extrémny výkon zakorenený v DNA Alfy Romeo lepšie, než jej návrat do sveta Formuly 1. V sezóne 2019 bude Alfa Romeo súťažiť v najvyššej disciplíne motoristického športu pod názvom Alfa Romeo Racing. Tímovými jazdcami sú Talian Antonio Giovinazzi a majster sveta z roku 2007 Kimi Räikkönen. V expozícii Alfy Romeo v Ženeve sa predstavuje pretekársky monopost C38, ktorý sa stal inšpiráciou pre limitované edície Giulia Quadrifoglio a Stelvio Quadrifoglio „Alfa Romeo Racing“. Obe vozidlá sa môžu pochváliť špecifickými farbami, ktoré vzdávajú hold tímu Alfa Romeo Racing. K ďalšej evolúcii došlo tiež v oblasti exkluzivity. Označenie Turismo Internazionale, skrátene Ti, teraz zdobí nielen Giuliu Veloce, ale tiež model Stelvio. Oba modely sú najlepším vyjadrením športovosti a exkluzivity Alfy Romeo. Nová Giulietta modelového roka 2019 ponúka vďaka piatim stupňom výbavy a šiestim paketom ešte väčšie možnosti personalizácie, ktoré zákazníkom umožňujú dokonale vyjadriť svoju osobnosť. V expozícii v Ženeve sa predstavuje elegantná Giulietta Executive v zelenom odtieni Visconti a športová Giulietta Veloce.

Keď už je reč o personalizácii, expozícia ponúka výber príslušenstva navrhnutého značkou Mopar®, ktorá sa špecializuje na asistenčné služby, diely a starostlivosť o zákazníkov všetkých vozidiel skupiny FCA.
Ďalšie významné novinky budú odhalené počas tlačovej konferencie v utorok 5. marca

 

Špeciálne série Giulia Quadrifoglio a Stelvio Quadrifoglio „Alfa Romeo Racing“

 

Skutočnými hviezdami expozície sú nepochybne špeciálne limitované edície Giulia Quadrifoglio a Stelvio Quadrifoglio „Alfa Romeo Racing“.

Limitovaná edícia „Alfa Romeo Racing“ oslavuje prehlbujúcu sa účasť v majstrovstvách sveta formuly 1 v spolupráci s tímom Sauber. Od tohto roku preteká tím pod novým názvom Alfa Romeo Racing, a to s veľmi výstižným dôvetkom: od roku 1910. Jedná sa bezpochyby o najlepší spôsob vyjadrenia histórie Alfy Romeo založenej 24. júna 1910, ktorá v motoristickom športe zanechala mimoriadne výraznú stopu. Len rok po svojom založení mala Alfa Romeo premiéru v oficiálnej súťaži a zvíťazila v závode pravidelnosti jazdy v Modene. Od tej doby sa stala športovou legendou s radom víťazstiev a úspechmi na všetkých stupňoch v mnohých medzinárodných šampionátoch vrátane Formuly 1. Synergie medzi Sauberom a Alfou Romeo, titulárnym sponzorom pre rok 2018, vedie k ďalšiemu pokroku tímu, ktorý minuloročnú sezónu zakončil skvelým ôsmym miestom. Dnes sa technické a obchodné puto medzi oboma značkami ešte viac upevnilo, aj keď manažment a vlastníctvo tímu zostalo bez zmeny. Alfa Romeo a Sauber zdieľajú rovnaký cieľ, a síce dosiahnuť veľmi ambiciózny výsledok, a tiež dôveru vo víťazstvo. Návštevníci ženevského autosalónu môžu obdivovať tímový monopost, ktorý bude pilotovať bývalý majster sveta Kimi Räikkönen a mladý taliansky jazdec Antonio Giovinazzo. Prítomnosť Antonia v tíme je vecou národnej hrdosti, pretože taliansky jazdec sa v tejto vrcholnej disciplíne motoristického športu objavuje po dlhých ôsmich rokoch. Vedľa monopostu Formule 1 sa predstavujú vozidlá Alfa Romeo Quadrifoglio „Alfa Romeo Racing“ v rovnakých farbách.

Táto špeciálna edícia s exkluzívnym prevedením karosérie je poctou novej Alfe Romeo Racing C38 a je charakteristická radom jedinečných detailov, akými sú napríklad pretekárske sedadlá Sparco s červeným prešívaním a škrupinou z uhlíkového kompozitu, hlavica automatickej prevodovky Mopar® s karbónovou vložkou a volant v kombinácii kože a Alcantary, rovnako s karbónovými doplnkami. Nechýba ani špeciálne označenie s logom Alfy Romeo. Vzrušenie z pretekárskych okruhov je vyjadrené v mnohých technických detailoch, akými sú napríklad strecha z priznaného uhlíkového kompozitu u modelu Giulia, leštená zliatinové kolesá (19“ u Giulie a 20“ u Stelvia) alebo červené brzdové strmene. Tieto špeciálne edície sú vybavené exkluzívnym titánovým výfukovým systémom Akrapovič pre zvýraznenie zvuku motora 2.9 V6 Bi-Turbo, ktorý bol špeciálne odladený inžiniermi Alfy Romeo pre zvýšenie výkonu. Vďaka použitiu titánového výfuku, brzdového systému s karbón-keramickými brzdami a sedadiel Sparco s karbónovou škrupinou sú vozidlá ľahšie ako modely bežnej sériovej produkcie. Rozsiahle využitie karbónu je zrejmé aj na krytoch vonkajších spätných zrkadiel, prvku V masky chladiča, bočných prahových nástavcoch a prahových lištách (u Giulie).

Obe vozidlá limitovanej edície Alfa Romeo Racing dopĺňajú tónované okná, adaptívny tempomat, prémiový audio systém Harman-Kardon, infotelematický systém AlfaTM Connect 3D Nav by Mopar s 8,8palcovou dotykovou obrazovkou, funkciami zrkadlenia chytrého telefónu a digitálnym rádiom DAB. Pod karosériou sa ukrýva skutočné stelesnenie inžinierskeho umu Alfy Romeo a výkonu všetkých modelov s legendárnym štvorlístkom Quadrifoglio, ktorý je symbolom Alfy Romeo od roku 1923. Model Stelvio kombinuje motorizáciu 2.9 V6 Bi-Turbo s inovatívnym pohonom všetkých kolies Q4, ktorý zaisťuje neprekonateľný výkon, trakciu , potešenie z jazdy a bezpečnosť za všetkých situácií. Obe vozidlá obsahujú aj systém AlfaTM Chassis Domain Control, ktorý koordinuje všetky palubné elektronické systémy pre poskytnutie najlepšieho možného výkonu a maximálneho potešenia z jazdy. Systém CDC riadi špecifické úlohy a súčasne ich priraďuje rôznym aktívnym systémom, napríklad pohonu všetkých kolies Q4 (u Stelvia Quadrifoglio), vektorovaniu krútiaceho momentu AlfaTM Active Torque Vectoring, aktívnemu zaveseniu AlfaTM Active Suspension, elektronickej kontrole stability ESP a voliči jazdnej dynamiky AlfaTM DNA Pro s funkciou Race. Technológia vektorovania krútiaceho momentu optimalizuje distribúciu krútiaceho momentu u Giulie a Stelvia a zdôrazňuje športový charakter. Dvojica elektronicky riadených spojok systému vektorovania krútiaceho momentu umožňuje riadenie toku krútiaceho momentu na jednotlivé kolesá oddelene. To zaisťuje optimálny prenos výkonu na vozovku, aj keď je vozidlo na hranici dynamických možností. Jazda je tak bezpečná a zábavná aj bez invazívnych zásahov elektronickej kontroly stability. Osemstupňová automatická prevodovka ZF dodávaná v štandarde bola špeciálne odladené pre radenie v čase 150 milisekúnd v režime Race. Prevodovka má uzamykateľnú spojku, ktorá vodičovi poskytuje silný a presný pocit zo zrýchlenia po preradení. V závislosti na zvolenom režime DNA optimalizuje nová automatická prevodovka plynulosť a pohodlie jazdy za všetkých podmienok vrátane jazdy v meste, a navyše zlepšuje spotrebu paliva a redukuje emisie CO2. Výnimočnosť tak nie je daná len výkonom. Športové SUV aj sedan Alfy Romeo sú neuveriteľne účinné v zmysle spotreby paliva a emisií vďaka systému elektronickej deaktivácie valcov a funkcii plachtenia, ktoré sú k dispozícii v režime Advanced Efficiency. Pre maximalizáciu potešenia z jazdy sú oba modely vybavené pádlami radenia z odolného hliníka, ktoré sú integrované na stĺpiku volantu.

 

 

Alfa Romeo Stelvio Ti

 

V expozícii sa predstavuje tiež Stelvio vybavené zážihovým motorom 2.0 Turbo s výkonom 280 k, v spojení s 8stupňovou automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies Q4. Jedná sa o štvorvalcovú jednotku vyrobenú kompletne z hliníka a doplnenú hnacím hriadeľom z uhlíkového kompozitu. Alfa Romeo Stelvio so zážihovým motorom 2.0 Turbo s výkonom 280 k (krútiaci moment 400 Nm pri 2250 ot./min) predstavuje to najlepšie v triede v zmysle akcelerácie. Z 0 na 100 km/h zrýchli za 5,7 sekundy a dosiahne najvyššej rýchlosti 230 km/h. Vystavený model hrdo nesie historický symbol Ti, ktorý je skratkou výrazu „Turismo Internazionale“ a bol vždy určený najobľúbenejším a technicky najvyspelejším vozidlám Alfa Romeo, ktorých bohatá výbava úplne prekonala akékoľvek očakávania.

Štylistická personalizácia vystaveného SUV je skutočne jedinečná: modrý odtieň Misano je kombinovaný s novými leštenými rámčekmi koncových svetiel a luxusnou výbavou so širokým využitím uhlíkového kompozitu. Z karbónu je vyrobený prvok V na maske chladiča ako aj kryty vonkajších spätných zrkadiel. Čierny odtieň sa objavuje aj na rade ďalších prvkov vrátane 20“ zliatinových kolies odhaľujúcich žlté brzdové strmene, ďalej rámčekov okien a koncoviek výfuku. Celkový vzhľad dopĺňajú tmavé logá Stelvio a Q4 a zatmavené okná. 

 

Alfa Romeo Giulia Veloce Ti

 

Alfa Romeo Giulia Veloce Ti osadená zážihovým preplňovaným motorom s výkonom 280 k v kombinácii s 8stupňovou automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies Q4 je stelesnením technickej dokonalosti radu Giulia. Giulia Veloce Ti prezentovaná v modrom odtieni Misano predstavuje najexkluzívnejšiu verziu radu, ktorá úspešne kombinuje športový vzhľad modelu Giulia Veloce s príťažlivým štýlom, bohatou výbavou a najnovšími technológiami blízkymi modelu Quadrifoglio, s ktorým zdieľa aj rad štylistických prvkov. Čierna strecha, kožou čalúnená palubná doska s karbónovými doplnkami a sedadlá v kombinácii kože a Alcantary s čiernym prešívaním okamžite chytia za oko, rovnako ako rad karbónových detailov od značky Mopar, napríklad podsvietené prahové lišty s logom Alfa Romeo, prvok V na maske chladiča, vložka na hlavici radiacej páky a kryt vonkajších spätných zrkadiel. Bočné prahové nadstavce s karbónovou vložkou a zadný spojler pochádzajú z modelu Quadrifoglio. Leštené 19palcové päťotvorové zliatinové kolesá a žlté brzdové strmene sú štylistickým odkazom na svet motoristického športu.

Športovú osobitosť tohto modelu potvrdzuje extrémna starostlivosť venovaná detailom a rozsiahle použitie uhlíkového kompozitu čiže karbónu. Konfiguráciu Giulia Veloce Ti dopĺňa infotelematikcký systém AlfaTM Connect 3D NAV s 8,8palcovou dotykovou obrazovkou, funkciami zrkadlenia chytrého telefónu a digitálnym rádiom DAB, adaptívny tempomat, tónované okná a prémiový audio systém Harman Kardon.

 

Alfa Romeo Giulietta Executive

 

Expozícia Alfy Romeo v Ženeve by nebola úplná bez novej Giulietty Executive, ktorá je k videniu v zelenom odtieni Visconti a s hnedým koženým čalúnením Chocolate, vrátane obloženia dverí a palubnej dosky. Vozidlo je určené tým, ktorí hľadajú najvyššiu mieru jedinečnosti a exkluzívne povrchové úpravy: matný prvok V masky chladiča a rámčeky svetlometov, chrómované kryty vonkajších spätných zrkadiel, kľučky dverí, prvky na zadnom nárazníku, rámčeky okien a logo Giulietta. Interiér zdôrazňuje pohodlie prostredníctvom 6,5palcového infotelematického systému UConnnect Radio-Nav, zadnej lakťovej opierky, senzorov dažďa a stmievania, elektrochromatického vnútorného spätného zrkadla, elektricky ovládaných vonkajších zrkadiel a parkovacích senzorov vpredu a vzadu. Stupeň výbavy Executive dopĺňajú strešné okno a nové 18palcové zliatinové kolesá s piatimi zdvojenými lúčmi a leštenou diamantovou úpravou.

Pod kapotou sa nachádza dieselový preplňovaný motor 1.6 MultiJet s výkonom 120 k (Euro 6D-temp) v kombinácii s dvojspojkovou automatickou prevodovkou Alfa TCT. Prostredníctvom ovládača jazdnej dynamiky Alfa DNA môže vodič nastaviť dynamické chovanie vozidla. Zmení sa krútiaci moment motora, odozva bŕzd (prostredníctvom funkcie Pre-Fill), logika radenia prevodovky TCT, odozva pedála plynu, reakcia elektronickej kontroly stability ESP, funkcia samozverného diferenciálu Alfa Q2 a kontroly preklzávania ASR. Vodič môže aktivovať jeden z troch režimov v závislosti na podmienkach a svojom jazdnom štýle.

 

Alfa Romeo Giulietta Veloce

 

Nová Giulietta Veloce je stelesnením športovosti tej najvyššej úrovne. Charakteristická je agresívnejším vzhľadom a technikou pre nekompromisnú ovládateľnosť. Medzi kľúčové prvky exteriéru patria nové športové nárazníky a žlté brzdové strmene výkonnejšieho brzdového systému Brembo, lesklo čierna povrchová úprava krytov vonkajších spätných zrkadiel, kľučiek dverí, prednej masky chladiča, rámčekov hmlových svetiel, a väčšia dvojitá koncovka výfuku. Úpravy exteriéru dopĺňajú bočné prahové nástavce, tónované okná a nové lesklo čierne 18palcové zliatinové kolesá s piatimi zdvojenými lúčmi. Športový charakter novej Giulietty Veloce je zrejmý aj v interiéri, ktorý je charakteristický sedadlami v kombinácii látky a Alcantary s kontrastným žltým prešívaním a hlavovými opierkami s logom Alfa Romeo, hliníkovými pedálmi a prahovými lištami, matne antracitovými doplnkami a tvarovaným športovým volantom so žltým prešívaním, ktoré sa objavuje aj na hlavici radiacej páky a rukoväti ručnej brzdy.

Giuliettu Veloce poháňa nový dieselový motor 2.0 JTDM v emisnej norme 6D-temp s výkonom 170 k v kombinácii so šesťstupňovou automatickou dvojspojkovou prevodovkou Alfa TCT. Vyššie a nižšie prevodové stupne ovláda vodič ergonomickým voličom manuálne. Alternatívne je možné potom použiť pádla radenia na stĺpiku volantu.

Paket Tech ponúka infotelematický systém Alfa Connect 7“ radio by Alpine s funkciami zrkadlenia chytrého telefónu, zadnou cúvacou kamerou a parkovacími senzormi, vstupom USB-HDMI a službami Mopar® Connect. S funkciami zrkadlenia chytrého telefónu poskytuje nová Giulietta Veloce kompletný, užívateľsky veľmi prívetivý a bezpečný prístup k funkciám chytrého telefónu priamo z obrazovky vozidla.

 

Licencovanie

 


Vo vyhradenom priestore expozície Alfy Romeo je možné sa oboznámiť s niektorými prestížnymi oficiálnymi značkovými predmetmi vyrobenými v spolupráci so špičkovými partnermi. Tieto predmety sú dokonalým spôsobom, ako vyjadriť hodnoty značky aj mimo vozidlo. Jedným z nich je aj limitovaná edícia chronografu vyrobeného spoločnosťou Eberhard & Co. pre zvýraznenie zážitku z vlastníctva modelu Quadrifoglio. Švajčiarsky výrobca hodiniek, ktorý sa od konkurencie odlišuje tak ako Alfa Romeo nepretržitým technickým vývojom a pozornosťou k detailom, urobil z legendárneho symbolu Quadrifoglio, ktorý charakterizuje najrýchlejšie vozidlá značky, neoddeliteľnú súčasť sofistikovaného hodinového mechanizmu. Neexistuje snáď lepší spôsob, ako si pripomenúť športovú povahu Giulie a Stelvia, než prostredníctvom vzácneho predmetu každodennej potreby. Priaznivci Alfy Romeo si užívajú jazdu za všetkých podmienok. Vďaka spolupráci s firmou Compagnia Ducale si môžu ducha Alfy Romeo užiť aj na novom bicykli Alfa Romeo Dolomiti e-MTB, ktoré kombinuje jednoduchosť použitia a neuveriteľnú všestrannosť. Spája totiž agilitu najpokročilejších horských bicyklov s pomocným asistenčným elektromotorom pre dlhú a vzrušujúcu jazdu, dokonca aj v teréne. Batéria 500Wh je súčasťou rámu a zaručuje skvelú autonómiu. Tak ako čln u jachty, je aj tento bicykel dokonalým doplnkom každej Alfy Romeo. Je ľahký, praktický, rýchly, ekologicky ohľaduplný a pripravený pre vzrušujúce voľnočasové aktivity. Premiéru má v Ženeve tiež nová kolekcia Alfa Romeo Racing venovaná účasti značky v majstrovstvách sveta Formule 1.