Alfa Romeo Giulia nazbierala v ankete SPORT AUTO AWARD 2020 celkom štyri ocenenia

Alfa Romeo Giulia obsadila prvé miesto v štyroch kategóriách ankety nemeckého magazínu SPORT AUTO.

 

Giulia GTAm zvíťazila v kategórii dovážaných „Sériových sedanov/kombi nad 100 000 eur“.

 

Už po štvrtýkrát za sebou zvolili čitatelia Giuliu Quadrifoglio najlepším dovážaným „Sériovým sedanom/kombi do 100 000 eur“.

 

Podľa čitateľov magazínu SPORT AUTO sú najlepšími modelmi svojich kategórií tiež Giulia a Giulia Veloce.

 

Čitatelia nemeckého magazínu SPORT AUTO hlasovali pre svoje obľúbené športové modely už po 28. Alfa Romeo medzi ocenenými modelmi samozrejme nemohla chýbať. Prvýkrát však taliansky športový sedan Giulia získal najvyššie ocenenie hneď v štyroch kategóriách. Model Giulia GTAm získal 44,7 % hlasov, čím sa stal najlepším dovážaným „Sériovým sedanom/kombi nad 100 000 eur“. Nová Alfa Romeo Giulia GTA je technicky a koncepčne inšpirovaná modelom Giulia GTA (Gran Turismo Alleggerita) z roku 1965, za ktorej vývojom stálo pretekárske oddelenie Autodelta.

 

Už po štvrtýkrát za sebou zvolili čitatelia magazínu SPORT AUTO model Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio najlepším dovážaným „Sériovým sedanom/kombi do 100 000 eur“, a to s 47,5 % hlasov. Giulia Veloce bola s 39,4 % hlasov ocenená ako najlepší dovážaný „Sériový sedan/kombi pod 75 000 eur“. A nakoniec, model Giulia slávil prvenstvo tiež v kategórii dovážaných „Sériových sedanov/kombi pod 50 000 eur“, kde dostal 45 % hlasov.